Windwos XP Home Edition a komputer czterordzeniowy

Wyczytałem gdzieś w internecie,że Home Edition obsługuje jeden procesor i chciałbym się upewnić,jeżeli mam jeden procesor ale czterordzeniowy to Home Edition będzie obsługiwał te 4 rdzenie?

I drugie pytanie.Czy mając 1GB ramu mogę mieć Home Edition 62bity?Są jakieś wymagania do 64bitów?

Czytasz czasami to co piszesz? Sam sobie odpowiadasz na swoje pytania.

Nie ma wersji 62 bit, jest najwyżej 64 bit i jej używanie jest niezależne od ilości pamięci tylko od typu procesora.

Do tego nie 1 gb ramu, tylko 1 GB pamięci RAM.

Windows XP HE oczywiście obsługuje procesory wielordzeniwe, ale nie wykorzystuje w pełni ich potencjału (nie w spiera np. w aplikacjach multimedialnych)), w porównaniu do XP Prof.

A w grach jak to się ma?

Jest w ogóle XP Home x64? Bo jak kiedyś korzystałem z XP Pro x64 to wydawało mi się, że nie ma wersji Home…

Mi też się wydaje że system Windows XP x64 jest dostępny tylko w wersji Professional, a nie w Home Edition.

Ponadto w przypadku systemu Windows XP x64, może być problem z dostępnością niektórych sterowników.

Dziękuje że już powiedzieliście o moim błędzie.Chciałbym się jednak nadal dowiedzieć tego:

Windows XP HE nie został wydany w wersji 64bit.

XP w wersji 64 bit jest za słabo rozpowszechniony,może być problem ze sterownikami,64 bity konieczne gdy masz 4 lub ponad 4 GB ram,system 32 bitowy nie obsługuje całego 4 GB ram,najczęściej widzi od 3 do 3,5 GB

Tak się zastanawiam skąd się wzieły takie mity o tym, że Windows XP Home Edition gorzej radzi sobie z wieloma rdzeniami niż Windows XP Professional?

Jedyna różnica między HE a Prof polega na tym, że w HE jest hardcode limitujący max. liczbę procesorów do 1.

Co do XP Prof 64 cóż ogólnie o ile pamiętam opierał się on na Windows Server 2003 SP1 - więc bliżej mu ‘teoretycznie’ do serwera niż stacji roboczej - i to on powoduje większy spadek wydajności aplikacji 32b niż HE na kilku rdzeniach, ale wzrostu wydajności można zaobserwować przy programach 64b - których nie uruchomisz na zwykłym XP.

Bo nie każdy się zna,a tą niewiedzę wykorzystują hipermarkety,gdzie dają ci jakiś badziewiasty zasilacz,czterordzeniowy procesor,bo przecież jest cool,500 GB dysku,bo przecież obciach jest mieć mniejszy,z badziewiastą grafiką 9500 GT,której nikt nie kupi,gry ledwo wykorzystują 2 rdzenie,nie mówiąc o 4 rdzeniach,moc procesora wielordzeniowego ujawnia się przy obróbce wideo,renderingu grafiki 3D,obliczeniach równoległych,zastosowaniach serwerowych,wtedy są wykorzystywane 4,czy 6 rdzeni procesora

@Johny: święta racja.

Chociaż mój pecet składa się z AMD Athlon X2, ramek od królewskiego kamienia i GF 8500GT. Z ciekawostek płyta główna to ponad połowa ceny całego zestawu (zasilacz miałem za 20zł od kolegi - teraz latam na Szittechu 550 Silent;p)