Windws 7 x32 x64 x86

Windws 7 x32 x64 x86 czym się one różnią ?? Który najlepiej wybrać nie ukrywam że mam bardzo dobry komputer 4 GB ramu radeona 512 MB mniejsza o resztę. Na którym systemie wycisnę jak by to powiedzieć max z kompa ?? Błagam o pomoc :smiley:

Niema takiego bajeru jak x32 ;DD

x64 - system 64 bitowy (najlepszy dla Cb)

x86 - system 32 bitowy :slight_smile:

Ponoć systemy 64 bitowe działają szybciej (nie wiem tego z własnego doświadczenia) :slight_smile:

Dla pewności podaj nazwę procka bo to tutaj się roztrząsa ;DD

Wcale bardzo dobrego kompa nie masz a co do windowsów to są wersje x86 czyli 32 bitowa i x64 czyli 64 bitowa-nie ma x32

Ważne jest jeszcze jaki masz procesor i do czego będziesz używał systemu. Według mnie dla Ciebie najlepsza będzie wersja x86 czyli 32- bitowa wersja.

Nie będziesz miał problemów ze sterownikami, a poza tym nie sąde byś w pełni wykorzystał potencjał 64-bitów.

Na dzień dzisiejszy wydajność aplikacji w systemach 32 i 64 bitowych jest zbliżona.Może w przyszłości programy 64 bitowe będą wydajniejsze.W systemach 64 bitowych pracują poprawnie prawie wszystkie aplikacje,ale odwrotnie już nie.I teraz jak dla mnie najważniejsza sprawa 32 bitowy system potrafi obsłużyć tylko do 4GB RAM,więc jeśli myślisz przyszłościowo to tylko win7 64bit bo prędzej czy później będziesz potrzebował więcej pamięci.Szczególnie jeśli grasz na komputerze w gry.Najpierw jednak sprawdź czy twój procesor jest 64 bitowy.

Sam windows x64 chodzi szybciej niż x86 u mnie i w pełni wykorzystuje potencjał mojego quada.

Źle napisałem nie chodziło mi o bardzo dobry tylko że mam dobry komputer :stuck_out_tongue: ( żeby nie wyszło że się chwale :P) dzięki za wytłumaczenie wszystkiego można zamknąć :smiley:

Tu masz odpowiedź

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1966,1 … 64bit.aspx