Windykacja na allegro?

(Galiciama) #1

Witam w zeszłym roku wystawilem kilka przedmiotó na allegro któych nie sprzedałem, w tym roku w rozliczeniu przyszlo mi okolo 25zl do zaplaty i jesli nie zaplace kwota zostanie oddana firmie windykacyjne...

Czy wkoncu bede musial zaplacic wraz odsetkami czy poprostu zablokuja mi konto?

(Www Rafis) #2

Jeżeli sprawa zostanie przekazana do Firmy windykacyjnej to będziesz musiał ponieść też koszty, za usługę tej firmy + oczywiście należność dla allegro + ustawowe odsetki.

(jaru_r) #3

..a nie prościej zapłacić te 25zł i mieć spokój?

Zablokowanie konta to najmniejszy problem - możesz zostać pozwany przez Allegro za unikanie płatności - opłaca się dla 25zł??

(Www Rafis) #4

I tak będzie musiał zapłacić bo inaczej komornik zapuka do jego drzwi :slight_smile:

(Psio1) #5

to że nie sprzedałeś na allegro nic nie zwalnia z opłaty, płacisz za wystawienie aukcji, za sprzedaż jest dodatkowa prowizja, kase musisz im zapłacić

(Grzesiek1) #6

Przyślą najpierw pisemne upomnienie, z informacją że jak nie wpłacisz pieniędzy do jakiegoś tam danego dnia sprawa zostanie skierowana do sądu.

(Wiem z doświadczenia, bo kiedyś 8zł zapomniałem wpłacić, w końcu przysłali mi taki piękny list, że jak nie oddam tych 8zł to sprawa pójdzie do sądu a ja poniose wszystkiego koszty, oczywiście wpłaciłęm i tyle żeby nie robić szumu o 8zł :stuck_out_tongue: ).

Prawnie to nie jest takie proste żebym ja od razu wszystkiego koszty ponosił, ale wiadomo tutaj jest ewidętnie wina allegrowicza nie ich więc..:slight_smile: więc lepiej wpłać :slight_smile: