Windykacja na allegro?

Witam w zeszłym roku wystawilem kilka przedmiotó na allegro któych nie sprzedałem, w tym roku w rozliczeniu przyszlo mi okolo 25zl do zaplaty i jesli nie zaplace kwota zostanie oddana firmie windykacyjne…

Czy wkoncu bede musial zaplacic wraz odsetkami czy poprostu zablokuja mi konto?

Jeżeli sprawa zostanie przekazana do Firmy windykacyjnej to będziesz musiał ponieść też koszty, za usługę tej firmy + oczywiście należność dla allegro + ustawowe odsetki.

…a nie prościej zapłacić te 25zł i mieć spokój?

Zablokowanie konta to najmniejszy problem - możesz zostać pozwany przez Allegro za unikanie płatności - opłaca się dla 25zł??

I tak będzie musiał zapłacić bo inaczej komornik zapuka do jego drzwi :slight_smile:

to że nie sprzedałeś na allegro nic nie zwalnia z opłaty, płacisz za wystawienie aukcji, za sprzedaż jest dodatkowa prowizja, kase musisz im zapłacić

Przyślą najpierw pisemne upomnienie, z informacją że jak nie wpłacisz pieniędzy do jakiegoś tam danego dnia sprawa zostanie skierowana do sądu.

(Wiem z doświadczenia, bo kiedyś 8zł zapomniałem wpłacić, w końcu przysłali mi taki piękny list, że jak nie oddam tych 8zł to sprawa pójdzie do sądu a ja poniose wszystkiego koszty, oczywiście wpłaciłęm i tyle żeby nie robić szumu o 8zł :stuck_out_tongue: ).

Prawnie to nie jest takie proste żebym ja od razu wszystkiego koszty ponosił, ale wiadomo tutaj jest ewidętnie wina allegrowicza nie ich więc…:slight_smile: więc lepiej wpłać :slight_smile: