Wine - błąd podczas instalowania programów w Ubuntu 9.10

Witam,

Gdy chcę zainstalować jakiś program Windowsowy poprzez Wine konsola wypluwa mi taki error:

Error of failed request: XF86VidModeExtensionDisabled

  Major opcode of failed request: 129 (XFree86-VidModeExtension)

  Minor opcode of failed request: 6 (XF86VidModeGetAllModeLines)

  Serial number of failed request: 85

Jak temu zaradzić?

z góry dziękuję za pomoc 8)

Konretnie: jaki program w jakiej wersji, jaka dystrybucja, jaka wersja wine itp. Im więcej informacji tym lepiej. Poszukaj tej aplikacji w AppDB na winehq.org – tam może być rozwiązanie twojego problemu.

Ubuntu 9.10

Wine 1.1.40

Próbowałem zainstalować grę World of Goo oraz grę Nox… i wyskakiwał taki error

mister_wojtek , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin.

hmm… po restarcie komputera gry się instalują… tak jakby się Wine wcześniej zawiesił, bo nie mogłem wcześniej wejść w jego konfigurację :shock:

World of Goo możesz spróbować zainstalować tym sposobem: http://grzglo.jogger.pl/2009/05/10/worl … -poradnik/

Próbowałeś pierwszego linka z Google: http://www.plunk.org/~grantham/cgi-bin/ … i?id=00019

?

Przypadkiem nie instalujesz programów, jako root, przez su/sudo? Masz uruchomioną sesję X?

Udało się zainstalować bez kombinowania po restarcie komputera :slight_smile: instalowałem bez sudo. X’y włączone :smiley:

Dodane 17.03.2010 (Śr) 15:10

a jak sprawić żeby po wyjściu z gry powracała normalna rozdzielczość w systemie? :wink:

Przecież World of Goo jest dostępne na Linuksa i to w Debie.

Pozdrawiam!

Ale mam oryginał na Windę :lol: głównie chciałem przetestować trochę Wine :stuck_out_tongue_winking_eye:

no ale przecież jeśli masz licencje na WoG, to masz ja na wszystkie wersje…

co do rozdzielczosci- jaka karta? jesli Nvidia, to (piszac z wlasnego doświadczenia) możesz zapomnieć o ‘automatycznym’ powrocie do standardowych ustawień (automatycznym- czyli takim nie wymagajacym np restartu badz ustawien w panelu nvidii)

Intel GMA 4500 :slight_smile: