Wine - brak programów w Program Files

witam ,

zainstalowałem sobie za pomocą playon linux kilka gierek , działają bardzo dobrze np max payn 1 czy rally masters , nie działa mi na colin 4 - wchodzę w grę uruchamia się, jest logo wczytuje prosi czekac i wychodzi do pulpitu - colin zawsze na wine tak mi robił i nie spodziewałem się innego rozwiązania…

ale mniejsza z tym : gry były instalowane do c:program files - wszystkie do tej lokalizacji , wchodzę w przegladaj napęd c: frogram files a tam nie ma żadnych katalogów w tymi programami #-o pytanie gdzie mam szukac katalogu no z maxpain ? :?

Czy mi się wydaje czy ty szukasz tych gier na partycji windowsowej an której normalnie masz windowsa? katalog c:/program files tworzy się w twoim katalogu domowym na aprtycji linuksowej pod adresem;

/home/twoj-user/.wine/...

tak no i waśnie nie mam tych gier(katalogów) w tej lokalizacji-nie mogę ich znaleźć , więc się pytam gdzie one mogą być:(

a zainstalowany mam i działa office 2003 , rally masters no i chcę dostać się do tych plików a ich tam nie ma #-o

jeżeli instalwoałeś cos przez wine i nie zmieniałeś standardowej lokalizacji instalacji to musza być w katalogu .wine (ukrytym w twoim katalogu domowym).

Nie możesz wyszukać? Będzie to łatwe jeśli znasz nazwę folderu tworzonego przez instalator. Teoretycznie instalacji powinna być w .wine, ale skoro instalowałeś przez Play on Linux to może są w katalogu od POL, (na chłopski rozum to będzie .pol w katalogu użytkownika).

Jeżeli tam nie będzie radzę zainteresować się programem find - man find, bardzo przydatny :slight_smile:

hmy - jak pokazać ukryte katalogi systemowe? bylo edycja- widok - pokzaż ukryte w gnome - a teraz? nie widze tej opcji …

Gdzie “pokazać”? W nautilusie? Widok → Pokaż ukryte pliki (Ctrl+H). W innych menedżerach plików pewnie podobnie.

Albo ls -a :slight_smile:

ctrl + h działa - ale w widok mam to na szaro i nie mogę zrobić :expressionless:

dzieki

  1. Programy instalowane przez PlayOnLinux nie są dostępne w menu wine, ale w menu PlayOnLinux. Musisz w opcjach poszukać “pokaż menu PlayOnLinux czy jakoś tak”.

  2. Ścieżka instalacji każdego programu w Pol, to $HOME/.PlayOnLinux/wineprefix . Tam poszczególne katalogi zawierają program, którego ustalano przez ciebie nazwa jest tożsama z nazwą folderu.