Wine - fixme:storage:create_storagefile Storage share mode

kiedy uruchamiam poprzez terminal jakąkolwiek aplikację dla Windowsa, pojawiają mi się pozostałości po odinstalowaniu iTunes, dla przykładu

ja@ubuntu:~$ wine wordpad

fixme:service:scmdatabase_autostart_services Auto-start service L"Apple Mobile Device" failed to start: 2

fixme:service:scmdatabase_autostart_services Auto-start service L"Bonjour Service" failed to start: 2

fixme:storage:create_storagefile Storage share mode not implemented.

jak pozbyć się tych pozostałości?

Twórz nowy prefiks dla każdej aplikacji windowsowej działającej pod wine. Generalnie zamiast odinstalowywania aplikacji, wystarczy skasować prefiks i takie problemy jak powyższy nie pojawią się więcej.

http://www.winehq.org/

Poza tym pod Ubuntu masz całe stada odpowiedników aplikacji windowsowych, jak np Libre Office zamiast MS Office.

Do graficznego tworzenia prefiksów możesz wykorzystać PlayOnLinux.

PlayOnLinux jest łatwy i przyjemny, ale potrafi stwarzać problemy o jakich nie śniło się Waszym filozofom!

Głównie przez nie do końca sprawdzone skrypty instalacji pisane przez ludzi nie mających pojęcia o bashu etc.

Ręczna konfiguracja wine przy pomocy terminala i winetricks jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Byle w skupieniu i powoli :slight_smile:

Ponownie jednak polecam rozważenie linuksowych odpowiedników (często działających lepiej niż wersje windowsowe) zamiast zabawę z wine.

poradziłem sobie w inny sposób, usunąłem pliki *.reg z folderu .win i przeinstalowałem Wine. Pojawia mi się już tylko standardowy błąd

* - wordpad jest przykładem tylko, komunikat fixme pojawia się przy każdym wywołaniu jakiegokolwiek programu z Wine przez terminal

qrs , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038