Wine i cedega- problem z bibliotekami dll i orginalą grą


(Adrian Nawrocki) #1

Posiadam oryginalną grę Worms 4: Mayhem i w żaden sposób nie mogę odpalić ją na wine i cededze, a na liście gier http://games.cedega.com/gamesdb/games/a ... l?letter=W jest ona dostępna. Wygląda to tak instalacja przebiega sprawnie, odpalam grę i pisze, żebym zrestartował komputer. No i kicha nic się nie da zrobić. Mój kolega któremu zainstalowałem linuksa skrakował grę i mu wszystko śmiga.

I tu jest moje pytanie czy wine i cedega jest tylko do crackowanych gier?

Ale z drugiej strony próbowałem kupić starą wersje NFSHP2, ale nigdzie w Ostrołęce w sklepie jej nie znalazłem, wiec ściągnąłem ją z neta i crack składa się z dwóch plików NFSHP2.exe i biblioteka dll. No i cedega i wine nie mogą se poradzić z tą grą. Jak to skomentujecie i jakie gry udało wam się odpalić przez wine i cedege. Napiszcie czy to była gra piracka, czy oryginalna W razie co mówię od razu, że nie mam linuksa, przez mierne stery do ati i nadpaloną kartę graficzną.

Pozdrawiam


(Technik Elektro) #2

ja tyko jedną próbowałem cs 1.6 przez steam :stuck_out_tongue: działała bez zarzutu.


(Adrian Nawrocki) #3

też mi się udało, ale jakieś jeszcze?


(Dla Www) #4

Mi działają: GTA2 (wersja darmowa) [http://www.rockstargames.com/classics/]

Cezar III (z cdaction)

Podróż do wnętrza ziemi (z cdaction)

-Tutaj nie działa jedna rzecz: "miniaturki" przy stanach gry (zamiast tego jest czarny kwadrat)

Diablo II (stara wersja bez dodatku)


(Adrian Nawrocki) #5

przydało by się zrobić bazę gier które można odpalić przez wine i cedega, bo ta na oficjalnej stronie jest delikatnie mówiąc oszukana. Ja mogę dodać od siebie, że pomaga w odpalaniu gier instalacja czcionek, a dokładnie skopiowanie ich z windowsa. Powinni robić więcej gier na linuksa. Żal mi american army to była fajna gra, ale nie już dla linuksa