Wine i inny dysk

Witam.

Na dysku posiadam 2 systemy. Windows i linux. Chciałem na ubuntu otworzyć total comandera przez wine , problem w tym że nie wiem jak to zrobić. Przeczytałem że czeba wpisać wine: jednak musze dojść do tego katalogu gdzie to jest zainstalowane. I tutaj pojawiają się problemy ponieważ posiadam troche partycji i nie wiem jak one są ponazywane. Dostałem się do katalogu z dyskami< nazywa sie to dolphin> i zauważyłem że jeden dysk mam nazwany:

Filmy itd.

A inne:

Volume (ntfs) dysk, dysk-1 itd.

Folder totala mam na dysk bez numerku ;). I teraz co wpisać w winne żeby dostać sie na inny dysk bo w konsoli jestem w folderze mw@domek i żeby odpalić total comander: ).

Xd, przepraszam za wytłumaczenie tego, ale jestem newbide i się ucze :wink:

Pozdro

Michał

wine służy raczej do instalacji programów przeznaczonych dla Windows pod innymi systemami, a takie uruchomienie programu już zainstalowanego pod Windows raczej się nie uda. No ale można spróbować… tylko z czym masz problem? Kto ma wiedzieć jak nie ty, gdzie pod Windows masz zainstalowanego TC? A która partycja jest która, to przecież poznasz po ich zawartości.

Ja wiem, ale powiedzmy że jest to na dysku D:\totalcmd\total.exe… Wiadomo wine ma takie coś wbudowane że jak sie nacisnie na pliku exe ze jak sie nacisnie na pliku exe to on startuje, jednak total nie chce sie wlaczyc dlatego chce go odpalic komenda oraz nauczyc sie tej komendy ;)…

A więc jak odpalić plik wine na tym dysku :D?

Tak jak sam napisałeś

wine sciezka_do_programu.exe

Odszukaj poprzez linuksowy menedżer plików plik TC i skopiuj jego położenie to powyższej komendy.

a mam użyć jakiś "?? Lub podwójnych // ?? Po gdzieś czytałem że raz sie daje, raz nie… że jak sie zmienia dysk trzeba dodać jakieś kreski itd… i o to mi chodzi :slight_smile:

daj całą ściężkę w cudzysłowie.

No i jest problem, bo wiem ze totala mam na f. I komenda wine “F:\totalcmd\TOTALCMD.exe” … lipa daje…

wine: cannot find ‘F:\totalcmd\totalcmd.exe’

Nie może znaleść tego…

Poczytaj o ścieżkach w Linuksie.

“/media/disk/totalcmd/TOTALCMD.exe”

Dzięki działa, ale jest inny problem… otworzył program i działa… Ale nie widzi połączeń sieciowych które miałem zapisane… Da sie to jakiś odczytać?

{ciach}

Co do tego żę nie widzi połączeń… Gdzie totalcmd trzyma konfigurację?

A powiedz mi jak to sprawdzic gdzie trzyma to ci powiem ;)… Nie mam pojęcia a zależy mi na tych połączeniach :wink:

A cała inna konfiguracja co na windowsie jest? to co ty sam wprowadziłes? Tylko tych połączeń brakuje?

Nie wiem jak sprawdzić (;

Plik konfiguracji jest w katalogu total commandera C:\totalcommander (tak się instaluje standardowo), tam będzie plik txt, i tam będą pewnie zapisane serwery ftp, bo o to pewnie Ci chodzi.

Więc mój pomysl:

zainstalować świeżego totalcmd na wine…i skopiować konfiguracyjne pliki do /home/USER/.wine/drive_c/cośtam

który plik odpowiada za to? Bo nie widze tego txt… Tam is esie zdaje ze mi to sie kurde jakos usunelo ;/… i tutaj jest problem… Mi total działa wiec inie trzeba go jeszcze raz instalować Xd

Zajrzyj tutaj i namierz ten plik, nie jest on do końca tekstowy :slight_smile:

http://totalcmd.pl/opisy/9 .

Jeżeli tc trzyma konfigi w swoim katalogu to powinno pomóc coś takiego banalnego:

cd “/media/disk/totalcmd/”

wine “totalcmd.exe”

Miałem tak z Heroes 3 :p. Jak wpisywałem np. wine /sciezka/heroes.exe to nie dzialalo. Dopiero po najlpierw cd /sciezka a potem wine heroes.exe dzialalo.