Wine i Mint , co się posypało po aktualizacji ?

Po czwartkowej aktualizacji gry wyskoczyło mi coś takiego (screeny). Już kiedyś miałem coś podobnego , metodą prób i błędów jakoś przeskoczyłem problem

Linux Mint 18.2 z Wine 2.14, nic nie grzebane w ustawieniach Wine

Pomysł na rozwiązanie ? Pod windą na desktopie działa gra bardzo dobrze.

A że od czwartku grzebię i kombinuję z Wine, Playonlinux, … i bez zmian

Jeśli zaktualizowało ci się Wine, ale na poprzedniej wersji ta gra działała dobrze, to odpalaj ją dalej na starej wersji.
W PlayOnLinux robi się to wygodnie wybierając menu Narzędzia, następnie Zarządzaj wersjami Wine. W nowym okienku wybierasz interesującą cię wersję i przyciskasz guzik aby przeskoczyła na prawą stronę. Teraz już w konfiguracji danej gry możesz wybierać spośród wszystkich w ten sposób zainstalowanych wersji Wine.
Jeśli natomiast zaktualizowała ci się sama gra i przez to wine przestało ją obsługiwać, to niewiele można pomóc.
Możesz odpalić grę w trybie debugowania i wkleić tutaj zawartość tego okienka, ale nie rób sobie dużych nadziei :wink:

Wine też się zaktualizowało? Z treści błędu można wnioskować tylko, że gra uruchomiła się w sandboksie. Pod tym kątem szukałabym rozwiązania - po stronie gry lub wine.

To po aktualizacji gry coś się posypało, wcześniej zazwyczaj świetnie śmigała niezależnie od wersji wine. Aktualnie jestem poo testach z wersjami od 2.10 do 2.9 , i cały czas wywala ten sam błąd.

Wydaje mi się że opis podobnego problemu i rozwiązanie jest tutaj

https://forum.winehq.org/viewtopic.php?f=8&t=29007&view=previous

Ale poziom mojego “inglisz langłidża” trochę mnie blokuje.

Tak w ogóle, to niby wg PlayOnLinux mam aktualnie wersję Wine 2.10 i z niej korzystam. A jak wpisać w terminalu komendę “wine --version” , to wyskakuje komunikat o wersji 2.14.

Generalnie to według wskazówek, które wkleiłeś z WineHQ to gra “działa” w trybie kompatybilności z Vistą 32-bitową. A więc trzeba zainstalować 32-bitową wersję gry.
Druga sprawa to, że nie do końca działa, bo potrafi zawiesić się albo sterowanie w grze, albo wywalić w losowych momentach.
Problemem niby jest złe zarządzanie pamięcią wirtualną w połączeniu z tą grą.
Myślę, że trzeba by czekać na łatkę, albo ze strony producenta gry, albo na fix od Wine.

To chyba trzeba poczekać na łatkę, u mnie w trybie zgodności z Vistą wywala ten sam błąd. Natomiast gra jest tylko w wersji 32 bitowej, i jest wspierana oficjalnie tylko na Win 7,8,10