Wine nie chodzi w Ubuntu 11.04

Siem, nie dawno zainstalowałem se Ubuntu 11.04 Niebiańska Nimfa i zainstalowałem w nim wine ale jak chcem coś uruchomic to pokazuje mi się

The file ‘/media/Gainward_120/cdsetup.exe’ is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit.

Dlaczego ??

Plik musi zostać oznaczony jako wykonywalny, dokładnie tak jak mówi komunikat. Prawoklik na plik i Właściwości → Uprawnienia → Zezwolenie na wykonywanie jako programu.

Co instalujesz? Bo ścieżka sugeruje jakieś sterowniki - a zdecydowanie nie do tego służy wine, poza tym i tak nie zadziałają.

Instaluje Sterowniki

WIne nie do tego służy, nie zadziałają: http://wiki.winehq.org/FAQ#head-8021e00 … 621b9d9366

Linux zawiera wiele sterowników wbudowanych. Jeśli coś nie działa, należy poszukać sterowników przeznaczonych dla Linuksa.

Napisz dokładnie co chcesz uruchomić … bo z taką informacją będzie cięzko coś zdziałać …

Chcem zainstalować sterowniki do kompa bo przez dodatkowe sterowniki mi nie idzie a własnościowych nie mam :frowning:

Super, ale sterowniki dla Windows to sterowniki dla Windows. Pytanie tylko - co Ci nie działa na tym Ubuntu, do czego chcesz te sterowniki instalować? Tylko, że to raczej materiał na odrębny temat.

Ok juz jest super fajnie