Wine - nie mogę uruchomić aplikacji exe


#1

Cześć,

mam mały problem. Ostatnio zaaktualizowałem sobie ubuntu z wersji 9.x do 10.4. Niestety po aktualizacji zniknęło mi wine, no i ściągnąłem sobie z "Centrum oprogramowania ubuntu": Microsoft Windows Compatibility layer.

No ale sobie odalam pik exe windowsowy no i tu problem :frowning: Wyświetla się błąd:

Co robić?

wg tłumacza google:

Proszę o szybką pomoc!


#2

potrex , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Sawyer47) #3

W którym punkcie komunikat nie jest jasny? Jeśli wiesz co uruchamiasz, to oznacz plik jako wykonywalny. W nautilusie PPM na pik → Właściwości → Uprawnienia


(Wret1234) #4

Miałem podobny problem kiedyś, "wejdź" we właściwości pliku exe i zaznacz zezwól na uruchamianie lub coś w tym stylu zapomniałem dokładnie, ale tak jak ja możesz "pokombinować, wtedy aplikacja się uruchomi, z Wine jest wszystko ok. Pozdrawiam.


(Kraluk Trash) #5

Dobrze by również było,jeśli to była świeża instalacja Wine'a, abyś zapuścił z terminalu polecenie winecfg - Wine utworzy wtedy swój profil konfiguracyjny.


(ra-v) #6

Zezwolenie na wykonywanie, lub może być po prostu pole "wykonywanie"

W konsoli/terminalu można wpisać

chmod +x /home/piotrek/Pobrane/srmsetup.exe

a potem odpalić przy pomocy WINE.

W tym przypadku nie ma większego znaczenia, a automatyczna konfiguracja robi się przy pierwszym uruchamianiu jakiegokolwiek programu jeśli zainstalujemy nowsze WINE.