Wine przestało mi działąć od proby instalacji starszej wesji

witam mam pewien problem chciałbym zagrać w grę terraria ale terraria działa tylko na wine 1.3.20 a ja mam 1.4 i potrzebuje pobrać starsze wine

ok więc wbiłem na winehq pobrałem wine 1.3.20 ale tam są jakieś dziwne pliki niema żadnej instalacji sądze że te pliki są do podmiany tylko nie wiem gdzie je wkleić szukałem na google ale nic nie znalazłem więc proszę was o pomoc

Z góry Dziękuje

A jaką masz wersję gry? Tu sprawdzałeś?

http://appdb.winehq.org/objectManager.p … &iId=13082 .

A jak koniecznie chcesz mieć starsze wersje, to przejrzyj to PPA:

https://launchpad.net/~ubuntu-wine/+archive/ppa

Masz tam Wine 1.3.

Na twoim miejscu zainstalował bym PlayOnLinux.

ludzie czy wy nie rozumiecie ? mam play on linux wine trick itp mono dotnet 40 itp wcześniej jak miałem wine 1.3.20 miałem to samo dotnet40 mono itp i działało a codo tego ppm to właśnie lukam

Dodane 27.06.2012 (Śr) 18:15

nie rozumiem co mam na tamtej stronce zrobić. uznajmy że chce wine1.3-gecko i gdzie tam wziąć kod do tego ? czy coś ja klikam w wine1.3-gecko to nic bo nie da się tego kliknąć, nie jest to dla mnie zrozumiałe niezbyt ogarniam angielski. czy mógł bym dostać jakąś inną “instrukcje”

Zainstaluj playonlinux (powinien być w repozytoriach), który umożliwia posiadanie równolegle wiele wersji wine (i ich łatwą instalację)

dziękuje wam tobie B,andy i tobie marcin82 <- nieraz mi pomogłeś i mam nadzieje że nie ostatni :smiley:

Dodane 27.06.2012 (Śr) 21:18

ok dziękuje za pomoc (terraria i tak mi nie działa :smiley: ale może coś wykombinuje)

Czasem problem pojawia się w brakujących bibliotekach, gdybyś odpalił grę z konsoli widział byś problem.

wiem zawsze odpalam w konsoli jak cos mi niedziałą , doszedł nowy problem… zainstalowałem w tamtym kreatoże wine 1.3.20 a wine 1.4 wywaliłem i teraz jest tak jakbym wogule niemiał wine żadnej gry niechce mi odpalić zaraz podam przykład z gry SCP-087-b która działała mi elegancko i która jest kompatybilna z 1.3.20

maciej@maciej-M6:~$ cd Pobrane/SCP-087-B

maciej@maciej-M6:~/Pobrane/SCP-087-B$ wine SCP-087-B

getting server_pid from lock 18339

wine: cannot get pid from lock (lock isn't locked)

err:process:start_wineboot failed to start wineboot, err 1359

wine: cannot find L"C:\\windows\\system32\\SCP-087-B.exe"

maciej@maciej-M6:~/Pobrane/SCP-087-B$

prośił bym o rozwiązanie tego problemu teraz próbuje jeszcze zainstalować do tego wine 1.5 <- pre-relese – Dodane 28.06.2012 (Cz) 10:13 – no i znowu jak zainstalowałem 1.3.20 i 1.5

maciej@maciej-M6:~$ cd Pobrane/SCP-087-B

maciej@maciej-M6:~/Pobrane/SCP-087-B$ wine SCP-087-B

getting server_pid from lock 27681

wine: cannot get pid from lock (lock isn't locked)

err:process:start_wineboot failed to start wineboot, err 1359

wine: cannot find L"C:\\windows\\system32\\SCP-087-B.exe"

maciej@maciej-M6:~/Pobrane/SCP-087-B

a gdy klikam konfiguruj [w playonlinux] i wersja wine przełanczam na 1.3.20 to te ustawienie się nie zapisuje

dodam jeszcze że teraz jakoś dziwnie wygląda mi katalog .wine jest tam :

dosdevices > C: , Z:

Driver_c > windows

i jeszcze są 2 pliki system.reg user.reg w driver_c niema program files itp

a ten katalog dosdriver wydaje mi się że wyglądał inaczej

jak wbiłem w termianalu wine --version wywaliło ze niby mam 1.4

co najdziwniejsze jak biore konfiguracja wine to nic aa gdy biore w play on linux konfiguracja wine to odpala mi odrazu to okno konfiguracji…

a zwykłe sudo apt-get install wine nic nie daje jest że niby instaluje 1.5.7 ale nadal nic niedziała

Dodane 29.06.2012 (Pt) 18:01

teraz spróbuje wywalić winetrick playonlinux i wine może pomoże.

Dodane 29.06.2012 (Pt) 18:06

no i nadal to samo ja myśle że coś jest zepsute z nazwami katalogów czy może mi ktoś podać swoje nazwy katalogów w wine ?