WINE (WINE DOORS) - deinstalacja programów

Cześć.

Może tym razem mnie ktoś oświecić? Testowałem to i owo (konkretnie gry BF2 i CS:S) pod WINE. Instalacja przebiegła pomyślnie (BF się nie odpala, CS:S jak najbardziej), ale czy ktoś powie mi, jak cokolwiek pod WINE usunąć? Jak odinstalować to, co się wgrało poprzez tę aplikację?

Dzięki i pozdrawiam.

Tak jak w windowsie odpalasz plik z katalogu np. uninstall.exe. Albo dajesz w konsoli uninstaller.

Nie działa - jakieś inne pomysły? :slight_smile:

Tak.

Wchodzisz do katalogu Home i wybierasz opcję żeby pokazywało ukryte pliki i foldery.

Następnie szukasz w tych plikach katalogu o nazwie .wine (odtwarza on strukturę windowsowych plików). Szukasz w nim folderu Program Files i wyrzucasz to czego nie chcesz.

Heh, OK… Choci mi także o usunięcie z WINE “wpisów” o programach. W każdym razie coś się WINE odwidziało i udało się wpisać polecenie usuwające niechciane oprogramowanie. Dziwne :smiley:

W wine możesz odpalić sobie edytor rejestru.

wine regedit

Tak pozatym, to każdy z programów możesz zainstalować w oddzielnym środowisku. Wadą będzie oczywiście zwiększenie zajętego miejsca, chyba że zastosujesz jakąś genialną metodę z unionfs. Oto, jak instalować program w oddzielnym środowisku:

export WINEPREFIX=$HOME/.nazwa_programu

wineprefixcreate

wine ./instalka.exe

Może nie rozwiązałem twojego problemu, ale pomogłem go usunąć w przyszłości. Możesz usunąć oczywiście katalog .wine, a następnie zainstalować każdy program, stosując przytoczoną regułkę.

Dzięki Wam wszystkim. Nowe WINE jest trochę dziwne :wink: