WINE, zacinanie się gier i muzyki

(Kowal9971) #1

Witam. Mój problem dotyczy programu wine, otórz gdy uruchamiam grę (GTA SA) co jakiś czas ilość fps drastycznie spada, a czasami chodzi bardzo płynnie. Podobnie jest gdy odpalam Winampa z tym że muzyka odtwarzana jest w zwolnionym tępie i słychać szum. Zainstalowałem DX9 zgodnie z tym poradnikiem:

http://www.ubucentrum.net/2008/05/insta ... -wine.html

(Adrian Nawrocki) #2

To jest wina nowych sterowników... Mam 9800gx2 i tak samo mi chodzi GTA... 10 fpsow max. Jak byś miał starszą karte i starsze stery wszystko było by ok... Spróbuj odpalić crossover game lub cedegą, jeśli masz wykupioną licecje...

(mati75) #3

do muzyki to lepiej zainstalować inny otwarzacz np. amarok

(Adrian Nawrocki) #4

Jak jesteś tak przyzyczajony do winampa to pobierz winampa 3.0 alpha 1 dla systemu linuks. Chodzi dobrze jak ktoś urzywa rpmów

(Kowal9971) #5

Nie to z winampem podalem dla przykladu nie zalezy mi na nim, codzi mi tylko zeby grafika sie tak nie zacianala, no to sprubuje cross over.

(Adrian Nawrocki) #6

Powiem Ci, że chyba nic z tym nie zrobisz... Mam 9800gx2 i coda 4 i w gta sa to sobie nie pogram... Skieruj może post na forum polskiego ubuntu... Jak rozwiążesz problem to daj znać... A jak szukasz fajnego i dobrego odtwarzacza muzyki, który nie wygląda jak urwany z windows 95. To zainstaluj Songbird 7.0.

(Kowal9971) #7

Ok. Dzięki, poczekam trochę aż wyjdą nowe stery od Nvidia, i może nowa wersja WINE.

(Adrian Nawrocki) #8

Stery są dobre :slight_smile: tylko, że wine jeszcze na nich dobrze nie działa... :stuck_out_tongue: