WinFast 2000 XP Expert

Mam WinFast 2000 XP Expert i XP Pro. Teoretycznie podlaczony jest ok niestety nie potrafie obejrzec filmu z video. Rozne kombinacje kodekow nic nie daly. Pojawil sie obraz przy Gordian.Knot.Codec.Pack 1.6 ale byl czarno-bialy i nie bylo glosu. Czy komus to ustrojstwo dziala i moze cos zasugerowac? z gory wielkie dzieki

zainstaluj AviCodec a on pokaże ci których kodeków brakuje :wink:

:arrow: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=458&t=36

Wielkie dzięki to pewnie sie pozniej przyda, ale w tym momencie nie zupełnie o to chodziło. Chyba nie napisałam tego wystarczająco jasno. Musze zgrać kasetę video na dysk niestety nie mam obrazu w WinFast PVR. VirtualDub tez nie działa wygląda na to że nie widzi karty.

według mnie źródło problemu nie tkwi w kodekach (lub ich braku).

nie napisałaś czy w ogóle odbierasz sygnał z telewizora na komputerze. jeśli nie, to wina leży albo w niewłaściwej instalacji oprogramowania, albo złego podłączenia.

jeśli odbierasz sygnał z telewizora (dobrej jakości) to spróbuj połączyć wideo z kartą telewizyjną przy użyciu zwykłego kabla antenowego - nie chincha ani s-video. po podłączeniu puść wideo i poszukaj kanału, tak jak robi się to w przypadku szukania stacji telewizyjnych. powinno zadziałać.

ewentulanie spróbuj zmienić źródło sygnału (o ile tego jeszcze nie robiłaś).

Sygnał telewizora odbieram bez problemu obraz i dzwiek sa ok. Podlaczylam to zwyklym kablem antenowym i znalazlam kanal jest dzwięk ale obraz niestety tytko czarno-bialy :frowning: Masz moze jeszcze jakis pomysl dlaczego tak jest?.

dziwne. problem z czarno-białym obrazem wynika z niezgodności systemów (tak myślę) sprawdź czy wideo działa w systemie PAL. jeśli masz możliwość zmiany systemu w magnetowidzie to spróbuj różnych ustawień.

spróbuj podłączyć wideo do karty telewizyjnej przy użyciu chincha. w ustawieniach WinFast PVR jako źródło sygnału wybierz S-Video a w konfiguracji zmień “Video stadard” (w środkowej zakładce). do wyboru są trzy opcje: pal, secam i ntsc. przetestuj je po kolei. jeśli to nie zadziała zmień źródło sygnału na CVBS i sprawdź trzy systemy przy tym źródle.

jeśli to nie pomoże to spróbuj reinstalować oprogramowanie.

na razie nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Wielkie dzieki za pomoc :smiley: