Winfast 9400 GT (GeForce 9400 GT) do TV

Witam mam kilka pytań odnośnie podłączenia PC-TV

telewizor 'panasonic tx-32ps12p ’

Wiem że najlepiej Euro -> s-video

ale w zestawie miałem kable HDTV więc chce zapytać czy to jakoś może inaczej zrobić

I pytanie o bezpieczeństwo

TV mamy niedawno więc nie chce zepsuć :smiley:

I pisze w instrukcji żeby nie używać nadmiernie Gier TV i PC w nim…raczej mu nic nie będzie :lol:

Teraz to uściślijmy chodzi ci o kable HDTV (component) z osobnymi wtyczkami chinch dla każdego koloru czy o HDMI z płaską wtyczką HDMI?

Jeśli HDTV to z odpowiednią przejściówką component -> euro będzie to działać i da to zdecydowanie lepszą jakość niż s-video.

Natomiast jeśli HDMI to daje to jeszcze lepszą jakość ale można to podłączyć tylko do TV ze złączem HDMI i nie da się zastosować żednej przejściówki do euro bo HDMI to złącze cyfrowe a euro i pozostałe to złącza analogowe.

Co do bezpieczeństwa to nie widę tu żadnego powodu aby coś mogło się zepsuć, chyba że TV lub karta graficzna będą uszkodzone i puszczą zwarcie.

Ok dzieki za odp

Kable ‘HDTV’

3 chinch i 1 s-video

A dokładniej można :slight_smile: ??

Dla s-video możesz użyć np. tego: https://ssl.allegro.pl/item1160246712_p … n_out.html

A dla component (rgb) ta chyba będzie ok (co prawda na obudowie są oznaczenia audio i video ale sądząc po kolorach gniazd to przejściówka rgb -> euro): https://ssl.allegro.pl/item1115027191_a … onent.html

To będzie przedłużacz chinch tak??

A ona pasuje do s-video i rgb?? bo to to samo

Przedłużacz musisz kupić osobno.

Te przejściówki są tylko do tego co napisałem (pierwsza s-video i zwykłe chinch z video z dźwiękiem -> euro; druga rgb chinch -> euro) ale można też trafić i takie co mają i rgb chinch i s-video.

Ewentualnie mogę ci zrobić na zamówienie odpowiednią przejściówkę z przedłużaczem.

Ale te linki są takie same :slight_smile:

Sorki, coś mi się spaprało przy wklejaniu linków do postu, już poprawiłem linki w tamtym poście.

dobra dzieki wielkie kolego za pomoc

Jak cos nie pójdzie to sie odezwe jeszcze:)

Edit :Wiecie może jak wygląda sprawa z rozdzielczością?? Trzeba coś zmieniac??

Skoro to GeForce to masz do wyboru kilka trybów:

  1. [*:3c7yxkx2]Tryb zwielokrotniony (Dual View) - masz dwa niezależne ekrany z niezależnie ustawianą rozdzielczością (z odpowiednim ustawieniem nawet tapety mogą być inne); na jednym (ustawionym jako główny) masz menu start i główny pulpit a na drugim masz drugi pulpit na którym możesz również mieć ikony i okna programów; przejeżdżając kursorem na odpowiednią krawędź ekranu przesuwasz go na drugi ekran; ja używam tego trybu;

To ja wezme 2 opcje :slight_smile:

Czyli mam nie zmieniać i zotawić taką jak mam : 1152x864??

Ja bym ci radził tą 1 bo przy tej 2 to na monitorze widzisz tylko połowę pulpitu a na TV drugą połowę, czyli jak jakieś okno programu otworzy się na środku to to na monitorze będziesz widział tylko jego połowę a druga polowa tego okna będzie na TV.

Opcja rozstawu poziomego/pionowego jest przydatna tylko gdy masz do karty podłączone na stałe dwa urządzenia (nie jest w tym momencie istotne czy to 2 monitory, 2 TV czy monitor i TV) i zawsze ich używasz z komputerem w tym samym czasie i chcesz mieć jeden wielki pulpit podzielony na oba uradzenia.

A zresztą jak ustawisz sobie rozstaw poziomy lub rozstaw pionowy (bo to dwie osobne opcje tylko wymieniłem je razem bo działają tak samo) to i tak rozdzielczość ci się zmieni lub obraz się rozciągnie w poziomie lub pionie (zależnie którą opcję wybierzesz).