WinFast A280 co zrobić by chodziła na Win XP

Więc mam taki problem. Posiadam Tą kartę " WinFast A280" i jak dotąd nie miałem problemów. Gierki śmigały i w ogóle.

Problem pojawił się wtedy gdy wyszły do niej sterowniki nowe które bazują na DirectX 9.0

Gdy wgrywam do niej nowe stery obraz w grach jest zniekształcony i w ogóle komputer się zawiesza i restartuje. Ale tu jest problem ,że dzieje się to tylko na Win XP bo na 2000Pro karta śmiga z najnowszymi sterami. Wszystkich sterów już używałem i nic to nie dało.

Robiłem tak poprawiłem chłodzenie karty, zmniejszyłem taktowanie, zmieniłem bios płyty głównej i lipa ona cały czas swoje ale ja chce by ona śmigała na Win XP a nie na Win 2000PRO. Więc jedyne co mi chyba zostało to zmienić bios Karty Graficznej. Jeśli ktoś może mi pomóc i zna się naprawdę na tym to dziękuje za to. Amatorzy nie pisać

Dzięki DAMIAN

Jak ktoś wie to może mi podać najnowszy bios do niej albo może poradzi co zrobić innego < Niż wymiana biosu>

:slight_smile:

Raczej nie tu problem.

Karta to model z VIVO.

Czy używasz sterów producenta karty.

Jaki masz system XP z SP1,SP2.

Czy karta sprawdzana była na nowym systemie XP,czy wgrane stery do płyty głównej.

Czy najnowszy directX 9.0c wgrany.

Co wykazywała komenda dxdiag.

System to XP Pro. SP2. stery do płyty głównej nie wgrane bo i tak to nic nie daje. DirectX wgrany najnowszy. Komenda nie pamietamm co wykazywała ale coś takiego ,że problem z wyświetlaniem tekstur.

Stery heheh już wszystkich używałem i lipa.Ale dlaczego tak się dzieje tylko na XP A na Win 200PRO jest OK.

Inny system,inne stery.

Spróbuj tak:albo świeży XP,albo dokładne czyszczenie systemu po sterach i oprogramowaniu karty grafiki - karta ma pracować na sterze systemowym z XP.

i teraz

  • wgrać najnowsze stery do płyty głównej

  • użyć tylko steru do karty w wersji 56.72.

Ważne:

Przy instalacji tego sterownika wszystkie pliki mają być z tej wersji steru - zastąp nowsze pliki systemowe plikami z wersjii 56.72.

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy i napisz co i jak teraz.

Stery

OK ja tak robiłem tylko wiesz na tych sterach najnowsze gierki nie śmigają

Nawet w małej rozdzielczości bo potrzebują nowych.

Oto chodzi by ona śmigała na najnowszych, ale jeszcze zobacze gdy wgram stery do płyty głównej. Moje zdanie jest takie Microsoft coś spierdzielił z systemem zbaczymy jak wyjdzie Vista < wcześniej był znany jako longhorn > co oni tam wy cudowali.

Nie ma tak dobrze,nowe stery do nowych kart jeśli chodzi o karty GF - na tym sterze 56.72 powinno wszystko chodzić dobrze.

Karta Twoje swoje lata ma, więc nie wymagaj od niej tak wiele.

Wiesz co ci powiem zaaraz mnie szlak trafi przeprowadziłem wszystkie testy dxdiag wszystko jest OK.

Wgrałem stare stery od producenta a tamte od instalowałem włączyłem sobie gierkę GTA Sanandreas gram z 5min i komputer się zawiesił. Obraz staje w miejscu i koniec na tym potem się restartuje. Grafika na pewno na 100% się nie przegrzewa.

Bo ją czyściłem a pyzatym mam 4 porządne wentylatory w komputerze + jeden na procki i jeszcze grafika ma własny. Nie wiem o co tu chodzi czemu to działa na wszystkich Windowsach tylko na XP nie chce.