WinFast PVR: Nowa wersja - nowe kodeki?

Witam,

ostatnio zaktualizowałem sobie program WinFast PVR do najnowszej wersji 2.0.3.7. Do nagrywania używam ustawienia MPEG-1 Optimal Quality bo - o czym pisałem kiedyś w innym temacie - przy nagrywaniu w MPEG-2 z niewiadomych powodów pojawia się 100% wykorzystanie procesora i obraz się tnie. Po aktualizacji postanowiłem sprawdzić czy coś nie zmieniło się w nagrywaniu. Rozpocząłem nagrywanie i od razu spojrzałem na wykorzystanie procesora - wow! jest mniejsze. Ucieszony pomyślałem że w końcu będę mógł nagrywać w MPEG-2 jeśli w przypadku MPEG-1 zużycie procesora znacznie zmalało. “Pobiegłem” do ustawień, zmieniłem na MPEG-2 Normal Quality (najniższe z MPEG-2) i rozpocząłem nagrywanie. Radość się skończyła - obraz nadal się zacinał. Sprawdziłem więc poprzedni plik z MPEG-1 i okazało się obraz w standardowych rozmiarach jest jeszcze mniejszy i po powiększeniu 200% widać gorszą jakość - to wszystko w porównaniu ze stanem sprzed aktualizacji. Teraz już wiadomo skąd to mniejsze użycie procesora. Ale skąd ta zmiana i w jakim celu? Jakiś nowy kodek nagrywania w MPEG-1? Pozostaje chyba cofnąć się do jakiejś wcześniejszej wersji. Tylko gdzie tu sens.

Nikt nie wie skąd to cofnięcie w użyteczności programu?

Tylko nigdzie nie mogę znaleźć poprzedniej wersji.

K@mil ,

tu znajdziesz wszystkie wersje WinFast PRV:

viewtopic.php?f=3&t=255841

R.

Świętnie! Dzięki.

Pozwolę sobie trochę nie na temat. Jak myślicie, czy zmiana karty dźwiękowej (obecnie zintegrowana) pomoże coś na słaby dźwięk z tunera WinFast TV2000 XP Expert? Jest on nie tylko cichy ale i po prostu marnej jakości, bez basów co słychać po wzmocnieniu go przez jakiś program - po takiej operacji słuchając go dłuższy czas czuję się jak oszołomiony, taki ten dźwięk jest piskliwy. Tragedia. Potrafi doprowadzić do desperacji.