Winfast PVR2 - nie nagrywa dźwięku

Witam

Mój tuner TV to Winfast Leadtek 2000XP RM. Posiadam zainstalowany najnowszy sterownik ze strony producenta a także Winfast PVR2.

Problem polega na tym, że:

  • nie działa regulacja głośności w telewizji - bez znaczenia czy mam ustawione na 0 czy na 100, poziom głośności jest ten sam

  • nie nagrywa dźwięku w przechwytywanym materiale

Wcześniej (na WinXP) pamiętam, że miałem ustawione wszędzie w ustawieniach dźwięku w Winfast PVR na “Odtwarzacz CD”. I wtedy wszystko działało poprawnie.

Obecnie “CDAudio” mam jedynie w polu “wyjście audio”. W pozostałych polach nie mam możliwości wyboru opcji CD.

Aktualnie ustawienia moje wyglądają tak:

winfast_pvr.jpg

Lista moich recording devices w systemie to:

Co w takim razie muszę zrobić, aby to wszystko zadziałało poprawnie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Kiedyś miałem taką kartę i o ile mnie pamięć nie myli to dźwięk podłączany był do karty dźwiękowej przez kabel wewnątrz obudowy komputera. Obecnie mam WinFast TV2000 XP Expert i jest tak samo. Jako źródło dźwięku mam wybrane Auxiliary.

No ja mam tak samo.

Auxiliary, a cóż to takiego?

Auxiliary (przynajmniej w przypadku mojego SoundBlastera Live! 5.1) to właśnie to wewnętrzne łącze na karcie dźwiękowej, do którego podpięty jest kabelek od tunera TV.

Dźwięk z karty TV mam podłączony do płyty głównej wewnątrz komputera.

Moja karta dźwiękowa to Realtek AC’97 zintegrowany z płytą główną Gigabyte 8I915P Duo.

Nie wiem gdzie dokładnie ten kabelek od karty TV jest podłączony, ale nie bardzo mogę teraz wyjąć i rozkręcić kompa :confused: Wolałbym aby dało się rozwiązać ten problem bez tego. Skoro w WinXP wszystko śmigało, to dlaczego tutaj miałoby być inaczej?

Na windows XP miałem zawsze ustawione (zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie) na “Odtwarzacz CD”. I wtedy wszystko działało jak powinno.

Co w takim razie powinienem zrobić, aby móc takie same ustawienia zastosować w Win7?

Nie chciałbym z powodu samej karty TV wracać się z powrotem do XP…

Rozumiem więc że masz Vistę? Czy sterownik do karty dźwiękowej pochodzi ze strony producenta sprzętu czy to jakiś domyślny z Visty? Być może sterownik nie obsługuje tego źródła dźwięku. Jeśli niczego nie zmieniałeś wewnątrz obudowy komputera i wcześniej na XP działało to może to być wina sterownika. Ewentualnie spróbuj wybrać w ustawieniach tunera inne źródła dźwięku bo być może ich nazwy nie SA adekwatne ze stanem rzeczywistym. Dodatkowo sprawdź czy w programie tunera masz wybrany system PAL dla Polski.

Windows 7 build 7077

Sterownik do karty dźwiękowej jest domyślny z windowsa, ale w informacjach o nim jest napisane, że pochodzi od Realteka, czyli firmowy.

Poszukam w takim razie jakichś innych sterowników do swojej karty. No i spróbuję wszelkich możliwych opcji w ustawieniach PVR2. Może faktycznie opcja “CD” kryje się pod jakąś inną nazwą.

Dodane 24.04.2009 (Pt) 10:00

Zainstalowałem wszelkie sterowniki do płyty głównej jakie były na stronie producenta, ale niestety jest dalej dokładnie tak samo jak było.

Nie mam pojęcia co mam robić :frowning:

Windows 7 to nie jest jeszcze wersja RTM więc trudno oczekiwać że wszystko będzie działało poprawnie, szczególnie tak często sprawiające problemy urządzenie jak tuner TV. Może ktoś jeszcze będzie miał jakieś pomysły.

Sprawa jest prosta :smiley: A więc słuchaj: Najpierw w panelu sterowania wejdź w ustawienia dźwięku (sounds) a potem przejdź do zakładki nagrywanie (recording) i pokaż wszystkie urządzenia (kliknij prawym w okienku na białym polu i zaznacz co trzeba) teraz jako domyślne urządzenie ustaw Audio CD a mikrofony wyłącz (disable). Odpal teraz program PRV i w zakłądce odpowiedzialnej za ustawienia karty dźwiękowej wybierz Audio CD lub twoją kartę. Nagrywanie suwaczek na dole ustaw na 10% (dasz więcej bedzie dźwiek się źle nagrywał). Dla pewności ustaw jeszcze suwaki na maks w opcjach regulacji głośności i w panelu karty dźwiękowej. Jak by coś to pisz na gadulca 8200015…

Pomogło :slight_smile: