Winfast TV 2000 XP RM problem z dźwiękiem

Witam

Od prawie 3 lat posiadam kartę Winfast TV 2000 XP RM jednak od pewnego czasu mam z nią problem. Mianowicie chodzi o dźwięk w nagraniu. Pod Win Xp nie było problemu natomiast pod Vistą po nagraniu materiału na dysk i próbie jego odtworzenia brakuje dźwięku. Posiadam najnowsze sterowniki oraz Winfast PVR. Urządzenia niby zainstalowane są wszystkie - przynajmniej tak wynika z Menadżera Urządzeń. Nie wiem już co mogę z tym zrobić?

Proszę tylko nie wypisywać żebym zainstalował XP bo to nie jest rozwiązanie problemu!

Pozdrawiam i proszę o rady.

Program instalowałeś z płytki, czy z neta?

Najnowszy jest winFast PRV 2 na stronie producenta.

Tak najnowsza wersja Winfast PVR i sterowników z netu ze strony Leadtek.com. Na płycie nie mam sterowników dla Visty.

Są sterowniki na Vistę :

http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/dow … id=6&act=3

Tak wiem i je mam. Napisałem że nia ma na płycie. Mam natomiast te ze strony producenta. Niestety u tak nie działa dźwięk po nagraniu!

Mam tą samą kartę tylko na XP-ku.

P/w sterowniki są na Vistę 32 bit - może masz Vistę 64 bit / w podanym temacie /.

Musisz wszystko odpowiednio ustawić.

Polecam wyłącznie kodeki K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative Lite ewentualnie tylko K-Lite Mega Codec Pack :

http://www.programosy.pl/program,k-lite … -pack.html

Tematy :

viewtopic.php?f=2&t=312410&hilit=+Kodeki

viewtopic.php?f=22&t=271206&hilit=WinFast

Z doświadczenia wiem że muszą być odpowiednie kodeki a najważniejsze / trudne / ustawienia.

W panelu sterowników WinFast jest wybór kodeków - zmieniaj i sprawdzaj.

Niestety wydaje mi się że problem leży gdzieś po stronie sprzętu i sterowników gdyż próbowałem różnych formatów zapisu i w żadnym nie ma dźwięku niestety. Oczywiście posiadał Vistę x86. Moim skromnym zdaniem problem leży w urządzeniu WinFast TV2000 XP WDM Audio Capture.

Udało się rozwiązać problem.

Po pierwsze trzeba wejść w panelu sterowania w opcje dźwięku i wybrać:

“Zarządzaj urządzeniami audio>Nagrywanie”

Tutaj klikamy prawym przyciskiem i zaznaczamy “Pokaż wyłączone urządzenia”

Dalej klikamy prawym przyciskiem myszy na niepodświetlone “Audio CD” i zaznaczamy “Włącz”.

Teraz odpalamy WinFast PVR2 i wybieray w opcjach “Audio CD…” które program już widzi.

Cieszymy się dźwiękiem w nagraniach.

P.S

Pamiętajcie o kabelku Karta TV> CD IN