Winfast TV2000 xp Expert - brak dźwięku

Witam

Nie mam dzwięku jak chce posłuchac radia czy ogladać telewizje. Dowiedziałem się ze Musze ustawic Pal B/g (audio) i tu pojawia sie moje pytanie :

czy ktoś moze mi powiedzieć jak to ustawić?? najlepiej krok po kroku xD

pozdrawiam

jakiego programu używasz do oglądania tv ??

Winfast prv2

Jak się nie mylę to trzeba połączyć kabelkiem kartę telewizyjną z kartą dżwiękową.

to na pewno spróbuj uruchomić ustawienia a tam znaleźć listę kanałów :P.

Dokładnie, mam tą samą kartę, kabelek któy jest w zestawie z tunerem trzeba połączyć, w moim przypadku, w wejścieum AUX IN na karcie dźwiękowej - ewentualnie do wejścia dźwięku na płycie głównej jeśli masz zintegrowaną.

w winfast pvr2 zmianę kodowania wymusza kombinacja klawisza lewy alt + A (przynajmniej u mnie :P).

Aby zmienić format wizji secam albo pal naciśnij klawisz H

Witam mam również ta kartę i postaram sie ci pomóc, najpierw aprawdz czy masz podłączony kabelek od karty tv do płyty głównej, ale na pewno go podłączyłeś a wiec dalej, po wyszukaniu stacji ustaw na wyjśćie audio cd a następnie podczas ogladania tv wciśnij przycisk na klawiaturze H lub A on przełancza dzwięki, u mnie na viscie działa i na xp też ,tylko mam jeden problem przy viscie podczas nagrywania jakiś programów obraz sie nagrywa a dzwięk nie , a na xp jest ok.

Dodane 08.01.2009 (Cz) 19:27

A może ktoś będzie wiedział dlaczego podczas nagrywania stacji telewizyjnych czy radiowych dzwięk jest a jak się nagra to po odtworzeniu nie ma dzwięku tak sie dziej tylko na viscie bo na xp jest ok.

no jesli chodzi o mnie to ja mam karte podłączona ( wtyczka niebieska do niebieskiego wejscia xD) a karte mam zintegrowaną , ale ponoc musze zmienic audio na Pal b/g i jak to zrobic?

Naciśnij klawisz H

ale to video a ja potzrebuje audio -> probowalem

spróbuj klawisz A

ale przeciez to jest takie same jak po naciscnieciu H :slight_smile:

Dodane 08.01.2009 (Cz) 20:20

macie jakies inne pomysły ?? powiem tak , wiciszone tez nie jest , ale jak gdzies na innym forum czytałem ze gosciu przesuwał suwak w Głośność CD i mu w PVR2 tez przesuwalo , a u mnie tak nie ma

Hej. Nie chce powtarzac tego o co zapytano ale - czy ja dobrze rozumiem, czy nie ma absolutnie wyjscia jak tylko podlaczyc karte labelkiem do plyty glownej zeby byl dzwiek? Jak sie domyslacie jestem “szczesliwym” posiadaczem modelu tv2000 xp expert i nie moge uruchomic glosu. Poki co testowalem urzadzenie tylko poprzez zwykly kabel antenowy i obraz mam ale dzwieku niet. Plyta glowna jest na nforcie 560 ze zintegrowana muzyka. Nie wiem czy kabelek od tunera do plyty to jedyne rozwiazanie. Poza tym, nie jestem pewiene czy ja w ogole cos takiego jak wejscie AUX In mam na plycie. Aha, ktos napisal, ze u niego w pudelku owy kabelek do laczenia plyty z tunerem byl w standardzie. Ja nic takiego nie dostalem.

To zakup sobie taki kabelek za złotówkę

http://allegro.pl/item563057373_kabelek … d_dvd.html

Bez tego nie będziesz miał dźwięku :slight_smile:

Serdeczne dzieki. Myslalem, ze dzisiaj wszystko zalatwia wsadzenie urzadzenia w szyne i juz, Okazuje sie, ze nie do konca. Pzdro