WinFast TV2000 XP Expert - Problem z dzwiekiem

Witam, kupilem dziś sobie tuner Leadtek WinFast TV2000 XP Expert, wpięty do płyty, podłączone audio. Mobo-abit ip35-e Odbieram z anteny naziemnej. Wyszukuje mi kilka kanałów, obraz jest całkiem całkiem, lecz nie działa dzwięk. Grzebałem się troche po ustawieniach, ale nigdzie nie mogłem tego znaleść. Urzywam WinFast PVR2. Na screenach zamiescilem troszeczke moich ustawień programu i windowsa.

http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009- … 1.JPG.html

http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009- … 2.JPG.html

http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009- … 3.JPG.html

Z góry dzięki.

wciśnij klawisz “h” na tych kanałach gdzie nie ma dźwięku i powinno być ok

nie działa, już testowałem, naczytalem sie tych wątków i ciągle kupa ;/

Może to głupie pytanie ale czy na pewno ustawiłeś Pal-B ?? Tam gdzie jest lista programów powinno się dać ustawić to coś :slight_smile:

i stawiam na zakładkę z telewizorkiem z tym kolorem użytkownika :slight_smile:

Pokaż też inne zakładki i opcje w tych zakładkach i ten paskudny kabelek audio CD :expressionless: poza tym nawet dobra karta :wink: za niską cenę :slight_smile:

Tak, ustawione było Pal-B, za pomocą przycisku “H” można zmienic. Nic nie działa.

Podłączyłeś kartę z płyta główną kabelkiem w zestawie?

Mam tą kartę. U mnie nie było kabelka do złącza cd-in.

Co do kanałów to wybierz Adaptive Channel Scaning i nie przerywaj :slight_smile:

wiesz co u mnie też nie było :slight_smile: i bez tego nie działało :wink: ale sprawdź w instrukcji może nawet zrób fote karty ;):smiley: a kabelek CD-in miałem po 3 albo 4 nagrywarkach :slight_smile: :smiley:

P.S. nie pytałem o to bo to raczej oczywiste i podobny miałem problem :smiley: całe szczęście serwis był na gg :wink: po znajomości … karta dział od roku bez zarzutu :smiley: :smiley:

Sprawdził bym czy kabelek jest potrzebny w tej karcie ale Strona producenta chodzi jak osioł z leniem

Chciałabym kontynuować temat bo też używam karty WinFast TV2000 XP Expert i mój problem jest poniekąd związany z dźwiękiem - a konkretniej ze zgłaśnianiem przy użyciu pilota. Zakres głośności jest od 0 do 100 - i przy jednokrotnym naciśnięciu przycisku zgłaśnia się o 5 “punktów”. Jednak między zerem a setką nie ma żadnej różnicy w głośności.

Czy mam coś źle ustawione czy ta karta “tak ma”?

spróbuj w opcjach ustawić : audio-out control line na AUX ewentualnie na odtwarzacz cd.

Posprawdzaj dokładnie wszystkie możliwości z tego punktu w opcjach tunera. Któreś zadziała. Albo włącz zaawansowaną regulację głośności windows i tam zobacz, który suwak się przesuwa w czasie regulowania głośności pilotem.

Dzięki wielkie. Ustawiłam na “front” i wszystko działa jak trzeba.

Witam

Odnowię temat bo też mam kartę WinFasta i problem z dźwiękiem w czasie nagrywania programów z TV. Oczywiście posiadam najnowsze sterowniki i WinFast PVR (Vista 32). Dopiero wpięcie kabla w dwa gniazda zintegrowanej karty dźwiękowej rozwiązało problem ale wydaje mi się to trochę dziwne. Jeden koniec wchodzi w gniazdo pomarańczowe karty dźwiękowej a drugi w gniazdo niebieskie. Wtedy w programie WinFast PVR jest wyświetlone dodatkowe urządzenie w które nazywa się: “Wejście liniowe (Realtek High Definition)” i dzięki niemu w czasie nagrywania jest dźwięk. Jak to obejść żeby nie trzeba było wpinać z tyłu tego kabla?