WinFats PVR

Czy da sie w programie winfast pvr recznie wpisac czestotliwosc programu ??

w krakowskim autocomie nie znajduje mi wszystkich stacji, a niektore np tvn turbo jest strasznie niewyraznie, podczas gdy u kolegi z pokoju tvn turbo odbiera ladnie (ale na innej karcie;)

Oczywiście, jest to możliwe ale w odstępach co 0,05MHz

Wchodząc przez Configuration -> Channel List, wybrać prawym klawiszem myszy stację-program i z otwartego menu pozycję “Edit”.

Wpisać wartość “Frequency”.

Albo lepiej dostroić ręcznie, przesuwając suwak Set w prawym dolnym rogu okna aplikacji w części Finetune, obserwując wskaźnik Signal lub na słuch.

tylko u mnie nie da sie edytowac wartosci Frequency:( jedynie nazwe kanału:( jaka masz wersje winfasta?? ja mam bodajze z 2004/08/02.

a odnosnie suwaka Set… nie zabardzo widze jak do niego dojsc… moze znowu to kwesia różnicy wersji :frowning:

Set w części Finetune pod Sensitivity (brązowe tła)

Wersja 5.13.01.2004-1.86 - info z okienka po kliknięciu na nazwie “WinFast FM” (czyli któraś ze starszych wersji ALL_WinFastPVR_40120, _40212, 40318, 40511, 40623 lub 40629 ale nie 40722 czy 40802)

Sterowniki 5.13.1.1309 - najstarsze

W nowszych wersjach zazwyczaj przybywało opcji.

Przedostatnia v. optymalizowała pod procesory z HT.

A przy okazji, nie ma problemów z dźwiękiem stereo TV lub czasem lekkim zacinaniem się obrazu na nowych PVR?

Z tego co widze to piszesz tu o programiw do odtwarzania radia… poza tym wszystko sie zgadza;) w WinFast FM wszystko gra, ale w WinFast PVR juz chyba nie… dobrze kombinuje ??:slight_smile:

(

No tak, w częśći TV PVR-a nie można wpisać częstotliwości, ale raczej nie powinno być takiej potrzeby.

Jeżeli jest zły obraz to może być spowodowany złym ustawieniem anteny, słabym wzmocnieniem anteny, lokalnymi zakłóceniami radioelektrycznymi, montażem wtyku itd.

Klikając prawym klawiszem na nazwie programu z menu wybrać Auto Fine Tune This Channel - wyświetli się aktualna częstotliwość. Czasem ponowne wybranie tej operacji zmienia nieco poprzednią wartość, ale czy ma to praktyczny wpływ na jakość obrazu - raczej nie niewieki.

To nie chodzi o TV naziemną tylko kablówkę.

Ze swojej strony mogę polecić alternatywne oprogramowanie CHRIS TV (niestety pełne wersje programu są płatne :(:(:frowning: ). Po automatycznym scanowaniu wszystkich częstotliwości wykrywa wszystkie stacje (przynajmniej w mojej TV kablowej) później można dokonać “ręcznego” dostrojenia do najlepszej jakości obrazu TV. Na stronie producenta możesz sprawdzić czy wyżej wymieniony program obsługuje Twoją kartę TV.

http://www.chris-tv.com/download.html

Jeżeli w pokoju kolegi odbiera dobrze, można sprawdzić zestaw komp-tuner u niego. Może “gniazdko” jest “skopane”.

Jeszcze, w Winfast PVR przy kablówce wybrać przed skanowaniem: TV Source-> Cable w takim razie.

Ale jeśli źle odbiera tylko ten jeden program to co dalej?

powiem tak… dałem ciała i tyle… po prostu nie wiedzialem zeby skanowac na ustawieniach Source->antena :frowning: myslalem ze trzeba source->cable…

teraz wszystko dziala:)