WINGUARDIAN nie moge go znależć i odinstalować


(Porowann1979) #1

Witam, mam Winguardiana, nie wiem gdzie sie zapisał, nie wiem jak go odnaleźć i odinstalować. a musze to zrobić bo mój antyvir go wykrywa jako szkodliwy, komp mi szaleje pokazują sie błędy np. sysctrl.exe ciagle mi sie pokazuje że program przestał działać i nie tylko to, pojawia sie jeszcze jakis keyhook - wybaczcie za błedy jestem laikiem komputerowym.

wczoraj troche kombinowałam czy to możliwe że juz wywaliłam winguardiana i to są po mnim pozostałosci? na skrót ctrl shift alt y nie włącza sie, wykrywam go spybotem search & destroy, chciałm go wykasować ale jak już skan jest w ponad 80% zrobiony to sie wiesza i stoi!

próbowałam hijackiemthis ale tam mi znowu wyskakuje tekst ze komp blokuje dostep i ze mam kliknąć na ikone hijacka i uruchomic jako admin ale sie nie dam bo nie mam takiej opcji w menu po kliknieciu prawego klawisza.

Prosże o pomoc i to najlepiej w języku BARDZO prostym, dla laików :wink:

dziekuje!


(Monczkin) #2

Libra_79 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów i krzyków w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(Damian Bartelik) #3

Spróbuj tym programem.

http://www.martau.com/archives/tu_setup.exe


(Porowann1979) #4

dzieki bardzo , zainstalowałąm ale go nie wykrył.

jakiś inny pomysł?


(Damian Bartelik) #5

Jeżeli ci go antywirus wykrywa to powinna być napisana ścieżka do pliku. Mozliwe że winguardian zaraził inne pliki. Co do HijackThis to zaloguj sie na konto z uprawnieniami administratora i wtedy spróbuj go właczyc.


(Porowann1979) #6

image_id: 3316

takie cuś mi sie pokazuje przy skanie. a co do pliku lokalizacji pliku to system nie wyszukuje mie tego.Sama tez próbowałam dojsc ale nic z tego. A jesli chodzi o HijaskThis to ja cały czas działam jako administrator nie mam subkont.

co robić?


(system) #7

A może spróbuj ręcznie usunąć ten klucz który pokazuje spybot.


(Damian Bartelik) #8

Właśnie wpisz w "Uruchom" polecenie "regedit" i wchodz pokolei w te foldery co pokazuje SpyBot. Potem usuń wpis ktory tam jest.