WinHTTrack Website Copier - Jak ściągać strony na dysk?

Chcę pobrać kilka pełnych stron www na dysk by oglądac je potem offline. Sporo osob polecilo mi program WinHTTrack Website Copier 3.46.1 (Najnowsza wersja) Wybrałem jedną ze stron, ale program ściągał i ściągał ją ponad 7h aż w końcu dałem sobie spokój.

Pytanie więc ile to ma średnio trwać?

Pytanie dwa: Czy jesli już pobiorę daną strone to przy kliknęciu na index.html lub jakis inny wejściowy, główny plik najpierw zawsze będę musial widziec szate programu którym to ściagnąłem (czyli w tym wypadku WinHTTrack Website Copier 3.46.1) a dopiero potem moją ściagnętą witrynę? Chciałbym od razu do niej przechodzić! Da sie tak?

HTTrack Website Copier, domyślnie ściąga cały serwis na dysk :slight_smile: musisz odhaczyć trochę http://www.httrack.com/html/step2.html

nie lepiej> w przeglądarce zapisz stronę jako ?

Nie bardzo rozumiem: Co mam tam odhaczyć? - a może inaczej - co mam wybrać?

W przeglądarce stronę zapisz jako tzn? (Mam Operkę)

kiedyś używałem takiego programu lub podobnego i dało się nim ściągać tylko strony html, np bloga lub portalu nie ściągniesz tak mi się wydaje

opis z dp.pl

No tak ale moj problem leży w tym iż ja nie wiem jak w ogóle ściągać. Nawet nie mogę sparwdzić, co ściaga, co nie. Owszem, program idzie ale nie wiem jak skrócic jego dzialanie (czyli jakie opcje wybrać a jakich nie) i jak stworzyć stronę bez indexu programowego. (Od razu strona www.)

Zależy co chcesz ściągnąć, bo jeśli strona jest ciężka i duża (np takowe youtube) to może to potrwać tygodnie jak nie miesiące (o ile miejsce na dysku się nie skończy).

@msb156, czyli wg ciebie portale / blogi nie wyświetlają treści w formacie html ?

Konkretnie chce pobrać stronę: http://zamki.net.pl/ ale po 8h czekania i przerwaniu okazało sie że strona nie wyświetla się jak w normalnej przeglądarce. Powstaje index HTTrack i po kliknięciu na niego dopiero wyśiwietla mi się strona www offline. Rozumiem że strona to dużo danych ale 8h???

Probowałem pobierac inne strony i co dziwne czasem szło mi to 8h, czasem godzinę - nie wiem od czego to zależy. Chcialbym mieć całą stronę a nie wiem czy jeśli ma coś 100 MB to jest równe stronie która ma 700 MB - chyba nie!

Jak to ustawić???

IMO od tego twarzoksiążkowego syfu po lewej stronie :))

Wg u-tubowskiej instrukcji strona co prawda ściągnęła się szybko, ale ma tylko 1,87 MB i po jej otwarciu nie wszystko sie otwiera, uboga szata, bez wielu obrazków - nie chciałbym tak.