Winkows 2003 SBS

(JarekMk) #1

Czy on nadal jest legalny na 6 miesięcy ? Czy ktoś ma go zainstalowanego? Nadaje się do zwykłego komputera ?

(Adam C) #2

co to w ogole za pytanie.... :wink:

To jest system dla firm :slight_smile:

Podstawą jest Windows 2003 Server Standard oraz w zależności od opcji:

ISA Server, Exchange Server z Outlookiem, więcej info na stronach Microsoftu :slight_smile:

OK, mogę zrozumieć, że:

--> chcesz mieć serwer www w domu (jesli masz zewn. IP lub użyjesz DynDNS) >>> ale licencja jest przeważnie na około 5 użytkowników (licencja na użytkowników), także tylko 5 użytkowników może się w danej chwili "podpiąć" pod serwer... Oczywiście są jeszcze licencje na serwer(droższe :wink: ) Czy to jest naprawde to, o co Ci chodzi...?

--> chcesz mieć świetnego korporacyjnego firewalla w domu (ISA) :slight_smile: >>> ale czy w domu będzie Ci się chciało go konfigurować...? :wink: (no chyba, że masz zewn. IP :wink: )

--> serwer poczty z prawdziwego zdarzenia wraz z webmailem (Exchange)...? >>> jeśli masz taką potrzebę :slight_smile:

( wszystko co pisałem o licencjach tyczy się płatnych wersji, nie wiem, jak z trialami - tutaj słuzy pomocą microsoft.com)

Reasumując - to jest taki "pack programów" w jednym działajacy na serwerowym systemie operacyjnym (Windows 2003).

Możesz go zainstalować na normalnym komputerze, ale po co?

(JarekMk) #3

Po to żebym miał no przecież dla zabawy bym go nie instalował no nie ?

Gdzieś czytałem że jest darmowy na całe 6 miesięcy a ja potrzebuje 2 miesiące :slight_smile: Ciężki miesiąc pieniędzy nie ma a legalnym być trzeba

(Gugu007) #4

Możesz legalnie na stronie Microsoft zamówić Windows Server 2003 R2 i używać go pół roku. Po wypełnieniu formularza dostajesz 2 linki do .iso płyt.:mrgreen:

Złączono Posta : 22.12.2006 (Pią) 19:12

Kolesie mówili, że nawet gry chodzą lepiej na 2003, a reszta jest zdecydowanie bardziej stabilna niż XP.:mrgreen:

(JarekMk) #5

jest to polska wersja czy angielska? Jeżeli angielska to czy jest spolszczenie ?

(Lasinski Jacek) #6

to jest wersja angielska, a co do spolszczenia to nie wiem.

(JarekMk) #7

Kiedyś w jakiejś gazecie widziałem tą wersje ale poską... da się ją ściągnąć z netu?