Winkows 2003 SBS

Czy on nadal jest legalny na 6 miesięcy ? Czy ktoś ma go zainstalowanego? Nadaje się do zwykłego komputera ?

co to w ogole za pytanie… :wink:

To jest system dla firm :slight_smile:

Podstawą jest Windows 2003 Server Standard oraz w zależności od opcji:

ISA Server, Exchange Server z Outlookiem, więcej info na stronach Microsoftu :slight_smile:

OK, mogę zrozumieć, że:

–> chcesz mieć serwer www w domu (jesli masz zewn. IP lub użyjesz DynDNS) >>> ale licencja jest przeważnie na około 5 użytkowników (licencja na użytkowników), także tylko 5 użytkowników może się w danej chwili “podpiąć” pod serwer… Oczywiście są jeszcze licencje na serwer(droższe :wink: ) Czy to jest naprawde to, o co Ci chodzi…?

–> chcesz mieć świetnego korporacyjnego firewalla w domu (ISA) :slight_smile: >>> ale czy w domu będzie Ci się chciało go konfigurować…? :wink: (no chyba, że masz zewn. IP :wink: )

–> serwer poczty z prawdziwego zdarzenia wraz z webmailem (Exchange)…? >>> jeśli masz taką potrzebę :slight_smile:

( wszystko co pisałem o licencjach tyczy się płatnych wersji, nie wiem, jak z trialami - tutaj słuzy pomocą microsoft.com)

Reasumując - to jest taki “pack programów” w jednym działajacy na serwerowym systemie operacyjnym (Windows 2003).

Możesz go zainstalować na normalnym komputerze, ale po co?

Po to żebym miał no przecież dla zabawy bym go nie instalował no nie ?

Gdzieś czytałem że jest darmowy na całe 6 miesięcy a ja potrzebuje 2 miesiące :slight_smile: Ciężki miesiąc pieniędzy nie ma a legalnym być trzeba

Możesz legalnie na stronie Microsoft zamówić Windows Server 2003 R2 i używać go pół roku. Po wypełnieniu formularza dostajesz 2 linki do .iso płyt.:mrgreen:

Złączono Posta : 22.12.2006 (Pią) 19:12

Kolesie mówili, że nawet gry chodzą lepiej na 2003, a reszta jest zdecydowanie bardziej stabilna niż XP.:mrgreen:

jest to polska wersja czy angielska? Jeżeli angielska to czy jest spolszczenie ?

to jest wersja angielska, a co do spolszczenia to nie wiem.

Kiedyś w jakiejś gazecie widziałem tą wersje ale poską… da się ją ściągnąć z netu?