WinLeaf- edytor ukrytych opcji Windows 10

Cześć. Przeszkadzało mi kilka domyślnych ustawień w Windows 10, których nie szło zmienić inaczej niż przez edytor rejestru, czy zasad grupy. Uznałem, że podzielę się moimi osiągnięciami i napiszę prosty konfigurator.

 

Co prawda pisałem w języku angielskim, żeby aplikacja była bardziej uniwersalna, ale myślę że nie powinno być to większym problemem.

 

Pobrać można stąd: wersja 64bitlub wersja 32bit.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda :slight_smile:

W czym pisałeś? (Visual studio 2013/2015? C#?)

C#, VS2015

Do sklepu jej nie dawałem, instalator dorzuca dodatkowy theme do zasobów Windowsa, zapewne o to Avast krzyczy.

 

Dziwne, że ci coś zgłaszał, własnie przeskanowałem na VirusTotal

instalator: https://www.virustotal.com/pl/file/9fb6e0f5e529e2c04cd6a1987fa5bc38f653fe6aa34af61c3ba795b1ae21cf08/analysis/1438561055/

sam program: https://www.virustotal.com/pl/file/92ceb71681e28d454a16773cc2f23f78ee4a67bb918ff24805c583dab2e201bf/analysis/1438561066/

 

Nie chcę wrzucać źródła publicznie, podrzucę ci zaraz na privie.

Dzięki za informację. 

Szkoda, że akurat w moim przypadku program do trayowania śmietnika nie zadziałał (błąd przy instalacji). Bardzo praktyczny dodatek.

Po przeczytaniu kodu:

Kod jest “brzydki”: brak formatowania, sugeruję używać CodeMaid albo samemu opracować sobie sztywny sposób pisania kodu. (http://www.codemaid.net/)

Dodatkowo pisz komentarze, gdy wrócisz do tego kodu po 3 miesiącach to nie będziesz musiał marnować czasu na przypominanie sobie co robi co i dlaczego a tak zaoszczędzisz czas który zmarnujesz na ponowne czytanie.

Staraj się rozdzielać wszystko na mniejsze klasy i używaj intefejsy w razie konieczności. 

Jeśli aplikacja ma dostep do rejestru, warto zalecić użytkownikowi aby otwierał ją jako administrator.

To tyle z rad na start :stuck_out_tongue:

Formatowanie jest, nie wiem jak ty to otwierasz.

Pisałem, że kod jest brzydki, nie jest jednak na tyle skomplikowany, żebym tam potrzebował komentarzy, jaki już pisałem kod był tylko dla mnie.

Co do adminowania, zajrzyj w manifest, wymuszam admina na starcie;)

Ale i tak dzięki za rady.

 

Przepraszam za NBina, brakowało tam jednego error handlera (brakujące wpisy w rejestrze). Naprawiłem, możesz go ściągnąć bezpośrednio z http://pionner.org/downloads/nbin.exe

Na moje GUI zbyt “nowoczesne”, ale ja się między dinozaurami na dosie wychowałem :wink:

 

Brnij w temat dalej… chyba za dużo tweakerów pod 10-ktę jeszcze nie powstało. Zawsze wolę coś od rodaka, niż to samo od chińczyków - produkcje J. Pazery, Kaworu, za czasów win98 chyba jakiś porządny tweaker z kraju nad Wisłą używałem.

Zaraz się biorę za testowanie, ale już mogę dodać, że jak nie ma opcji auto-logowania, to ja zamawiam.

 

//edit: Tak swoją drogą to trochę dziwne, że dawno nie widziałem “społecznie” reklamowanego polskiego softu od niezależnego wydawcy… kiedyś się ustawiało np. status na gg jak było coś ciekawego.

 

//edit2: Jakkolwiek używam angielskiej windy, to polska opcja językowa byłaby mile widziana (wystarczy spojrzeć ilu userów na forum się przynaje do nieznajomości angielskiego).

Dzięki za program.

Dokonałem tylko jednej modyfikacji za pomocą Twojego programu. Wyłączyłem jeden zbędny ekran przed logowaniem.

Ale jednocześnie zniknęła mi ikona kosza. Jest tylko napis Kosz.

Jak to odkręcić?

Instalator Nbin zostaje na pulpicie, a okno samej aplikacji pod spodem - trochę nieelegancko, dużo ładniej gdyby liść to zrealizował sam.

 

Wszystko jest pobierane z systemu, ale jeszcze pogrzebię żeby to jakoś ładniej wyglądało

 

Jest w planach, ale dopiero gdy trochę ogarnę design i funkcjonalności, żeby raz zrobić porządnie tłumaczenie, a nie babrać się w nim przy każdej zmianie :wink:

 

Opcja ta znajduje się w NBin, ale myślę, że dodatkowa opcja wyboru poszczególnych ikon (w tym i kosza) w następnej wersji się znajdzie. A co do zostającego instalatora- miał wylatywać po instalacji, ale nie wiem czemu to przeoczyłem.

 

 

Nie za bardzo rozumiem o którym tle mówisz, reszta będzie :wink:

 

 

Domyślnie leci do Program Files, bo z początku zakładałem  brak własnego klucza w rejestrze (więc informacji gdzie jest zainstalowany), ale i tak jest, więc w przyszłości zrobię wybór ścieżki.

 

 

 

 

Nie wydaje mi się, żeby było to spowodowane moim programem (nie grzebię nawet w pobliżu kosza), ale możesz to zrobić poprzez Start>Ustawienia>Personalizacja>Ustawienia ikon pulpitu. Zaznacz kosz i wybierz Przywróć domyślną. Jak nie zadziała, to będziemy kombinować.

 

 

NBin to po prostu mój inny projekt. Niestety, żeby sztuczka działała, w tle musi chodzić mój proces, lepiej żeby był dedykowany tylko temu zadaniu, dzięki czemu zeżre mniej pamięci niż cały Listek.

 

 

Dzięki za pozytywne opinie:)

No!  Od razu kojarzy się z listą funkcji, a nie “leave” co było moim pierwszym skojarzeniem.

Tła są dwa: jedno to te p…rzepiękne skały - nie łatwo do tego dotrzeć, przynajmniej po paru godzinach klikania bez większego celu. Drugie to logotyp windows w momencie odblokowania i wpisywania hasła.

Kiedyś lubiłem widoczki, teraz nie lubię i to pierwsze mnie irytuje - wolałbym to samo co na tapecie (własnej). 

Może to nie miejsce, ale od razu zapytam: czy można wreszcie ustawić różne tapety na dwóch monitorach? To jedna z opcji której brakuje mi od czasów Windows 2000.

A god mode to odpalenie skrótu do (.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}) (chyba nawet już kiedyś o tym pisałem)

 

Chciałem napisać “nie ma za co”, ale nie wypada, bo jest :wink:

Nie zadziałało.

A problem pojawił się w następujący sposób:

Zainstalowałem Twój program i uruchomiłem od razu po instalacji.

Zaznaczyłem Disable locscreen.

Kliknąłem na show full kay i zrobiłem PrtSc ( by mieć zapisany numer windy ).

Zamknąłem program i zamiast kosza mam to.

 

=============================================================

Jakieś jaja. Ten windows żyje własnym życiem. Ikona kosza sie teraz sama pojawiła.

Faktycznie, błędów trochę w nim jest, ale dobrze że ci się naprawiło :slight_smile:

 

@drunkula popatrzę, poszukam, poeksperymentuję i może dodam, o ile nie będzie się nic kaszanić zmianę tła logowania. Co do różnych tapet, to nie testowałem, ale szczerze wątpię.

Restart?

Restart to SOA#2!

//edit @pionner : różne tapety na dwóch monitorach to jest nic czego nie widziałem wcześniej, mogę posprawdzać czy gdzieś kod jest wolny - na pewno działa to jako funkcja ZBar, który dodaje pasek aplikacji na drugi monitor.

//edit2: ZBar wolny niestety nie jest

Nie.

Napisałem posta. Zrobiłem prtsc żeby pokazac brak kosza i potem kilka minut biegałem po różnych stronach. Zamknąłem przeglądarkę i kosz był.

Tak samo bez powodu zniknął jak i sie pojawił.

Witamy na Windowsie 10 :smiley: Mi nie działa wyszukiwarka w menu start, każdy coś dostaje :stuck_out_tongue:

Miałem tak samo na VM, do restartu+2 dniowego przestoju - widać musiał się zadomowić :wink:

Ja mam win 10 od kwietnia. Od początku nie działa mi systemowa poczta i kalendarz. Ale ikony jeszcze mi nie znikały.

BTW.

Ostatnia aktualizacja, jaką dostałem była chyba z 26 lub 27 lipca. Od tego czasu cisza. Nic 29 lipca mi sie nie zmieniło.

Też tak macie? Pytam tych, którzy mieli zainstalowaną windę 10 przed oficjalną datą premiery.

Może coś mnie ominęło i będę musiał ręcznie wgrać najnowszy system?

 

=======================

Właśnie kosz znów zniknął :slight_smile:

Uruchom winver (logo windows+R i wpisz winver). Poszukaj info o kompilacji, jeśli masz inną niż 10240, znaczy że gdzieś po drodze się zgubiłeś, jeśli masz 10240, to masz “właściwą”

Ale ten Windows to kicha.

4/10 .Jak to usunąć żeby nie mieć szarych screenów?