Winlogon.exe, atieclxx.exe, csrss.exe


(Joanna Ziolkowska28) #1

Siemka,

Dziś wraz z zainstalowaną grą, zainstalował mi sie Directx 9.0. Po zainstalowaniu tego przeglądarka albo i ogólnie komp zaczął mi mulić. Wszedłem w menadżer zadań i zauważyłem użycie procesora na poziomie 90-100 procent. Zwróciłem uwagę na procesy których wcześniej nie widziałem, wymieniłem je w nazwie tematu. 

Szukałem informacji na ten temat i dowiedziałem się, że są to normalne procesy windowsowskie (atieclxx chyba AMD), lecz niektóre trojany "podszywają" się pod nie. Przeskanowałem kompa antimalwarem, wszystkie wirusy usunąłem. Na dobitke zrobiłem przywracanie systemu oraz przywrócenie dysku systemowego do oryginalnego stanu. 

Dało to tyle, że procent z użycia systemu spadł na normalny, ale wymienione procesy dalej figurują na liście procesów. Jednak nie chce tego tak zostawiać ponieważ mogą to być keyloggery. 

Widziałem, że w podobnych tematach ludzie znający się na rzeczy pomagali "ofiarom" poprzez analizowanie ich skanować OTLem, Combofixem itd. Zazwyczaj osiągali sukces. Jeśli pomógłby mi ktoś w podobny sposób to byłbym bardzo wdzięczny:)

Pozdrawiam.

ADWcleaner po formacie nic nie wykrył, a oto logi z OTL:

http://wklej.to/Takb2

a tu jakieś Extras: http://wklej.to/i2vpP

FRST: http://wklej.to/nFpyq


(Acorus) #2

b.txt


(Joanna Ziolkowska28) #3

Zrobione.

Fixlog - http://wklej.to/jsx6P


(Acorus) #4

Skasuj folder C:\FRST


(Joanna Ziolkowska28) #5

Ok, usunąłem:) Co teraz?


(Acorus) #6

A co jeszcze byś chciał? To wszystko.


(Joanna Ziolkowska28) #7

Ok, dziękuje. Czyli to możliwe, że przywracanie systemu i format C załatwiły sprawę? (plus ta operacja wykonana na Twoje polecenie)