Winlogon.exe - zły obraz, błąd przy strcie systemu

(S0ku) #1

Podczas włączania komputera wyskoczyło mi "Hard disc error" włączyłem program chkdsk naprawiłem woluminy (chkdsk /p /r). Teraz jak włączam komputer po tym jak system się załaduje wyskakuje czarny ekran i błąd: "Winlogon.exe - zły obraz, aplikacja lub biblioteka DLL c:\WinXP\system32\shell32.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows.NT. Spradź to z dyskietką instalacyjną". Poteam jak nacisne OK to wyskakuje mi drugi błąd:"Błąd interfejsu użytkownika, nie można załadować biblioteki /dll interfejsu logowania użytkownika msgina.dll. Skontaktuj się z administraatorem systemu, aby zmienić bibliotekę DLL lub odtworzyć jej orginalną wersję. Tu można nacisnąć tylko "uruchom ponownie" więc pulpit mi się wogóle nie pokazuje. Prosze o pomoc

P.S pisze z laptopa

(Dimatheus) #2

Hej,

Obawiam się, że problem z komputerem jest czysto sprzętowy - bardzo prawdopodobne, że dysk twardy uległ uszkodzeniu. Stąd te błędy o problemie z zainicjowaniem interfejsu. Na początek proponowałbym sprawdzić, czy kable do dysku twardego i do płyty głównej nie są poluzowane. Następnie na laptopie ściągnij oprogramowanie producenta do testowania dysków twardych. Program w 99% przypadków wypala się a płycie CD lub na dyskietce i z niej uruchamia komputer, by dysk został poddany gruntownej analizie.

Jakiej firmy dysk znajduje się w komputerze??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(S0ku) #3

Dziękuje za odpowiedź, firmy ci nie podam bo szczerze nie wiem jak, rozmontowałem kompa ale nic nie znałazłem żadego loga firmy itp. nawet nie wiem który to dysk twardy xd. A co do tego że jest zepsuty to pewnie masz racje bo za pierwszm razem jak włączyłem komputer to pisało coś "Hrad disc error" a potem te błędy. A teraz inne pytanie jeżeli bedzie tak jak mówisze to jest jakaś szansa by odzykać dsłownie jeden folder? z partycji na której nie znajduje się system ? bardzo mi na nim zależy. :frowning:

(Dimatheus) #4

Hej,

Nie ma sprawy... :slight_smile:

Dysk twardy na górnej etykiecie posiada pełne dane - producenta i model. Tam wprost wszystko odczytasz. :slight_smile:

Domyślnie w czasie startu systemu płyta główna sprawdza status dysku twardego na podstawie analizy S.M.A.R.T. Jeśli wskazuje ona, że dysk jest uszkodzony, wyświetlony zostanie wskazany przez Ciebie komunikat.

Najlepiej byłoby uruchomić komputer z pomocą płyty boot'owalnej i wtedy przerzucić dane na inny dysk lub na przykład na pendrive'a. Bardzo dobry w tym celu byłby Hiren's Boot CD i tryb Mini Windows XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(S0ku) #5

Dzięki ci wielkie. Od kogoś usłyszałem że t może być wina windowsa przeinstalowałem go i działa wszystko więc to nie jest jego wina. Mam jeszcze jedno pytanie bo zostały foldery z programami z tamtego windowsa a neio ma ich w dodaj lub usuń program... można je usunąć prawoklikiem ?

(Dimatheus) #6

Hej,

I tak, i nie... Problem z dyskiem mógł wywołać jakiś program, wirus lub inne mało fajne "rzeczy". Ale mógł to też być objaw uszkodzenia dysku - na przykład zablokowana głowica. Po czasie się odblokowała, ale kto może dać gwarancję, że kolejnym razem też się odblokuje?? W każdym razie polecam sprawdzić kondycję dysku twardego. Dobrze nada się do tego Ashampoo HDD Control 1.10. Przede wszystkim zakładka Monitorowanie. Jaki jest status S.M.A.R.T dysku i jak program ocenił jego wydajność i stan? Dzięki temu programowi będziesz też mógł poznać producenta dysku twardego i ewentualnie dobrać odpowiednie narzędzie do jego przetestowania.

Wszystko zależy od tego, jak instalowałeś system - czy robiłeś nakładkę systemu na to, co już było na dysku, czy formatowałeś go?? Podejrzewam, że to pierwsze... A co to za programy i czy są zainstalowane w Program Files? Znajdują się na partycji systemowej czy nie??

Pozdrawiam,

Dimatheus