Winlogon- komp się nie wyłącza oraz drwtsn32.exe

Mamgłównie dwa problemy: winlogon.exe czasem kilka razy muszę wyłączać kompa zanim jest spokuj.

Drugie to ten drwtsn32.exe zawiesz mi się explorer windows

był bym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc bo nie jestem zbyt dobry w sprawach kompa, z góry dzięki

Log jest czysty :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzbne przy autostarcie programy :slight_smile:

ok zrobiłem to co pisałeś. jest chyba ok. zoptymalizował windowsa; fajnie chyba mi z 7 giga pamięci przybyło.

Ale teraz po starcie systemu pojawia się komunikat:

co z tym zrobić, wkleiłem nowy nvcpl z jakiejś stronki ale nie pomaga.

PO DRUGIE: ściągnąłem ten programik do czyszczenia rejestru, ale on w wersji free tylko skanuje, nie chce naprawiać. Znasz jakiś co za darmo jest i w całości funkcjonuje? poza tym po skanie wypisał mi że kompa mam sprawnego w 1/100. to chyba niefajnie:o.

Spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej :slight_smile:

Co do czyszczenia rejestru, to:

Opcje rejestru -> Narzędzia -> Czyszczenie rejestru -> Po zakończeniu dajemy -> Wybierz -> Wybór specjalny - > Pozycje które można bezpiecznie usunąć

postąpiłem nieco brutalnie i po prostu zrobiłem napraw (dopiero teraz znalazłem jak to się robi) mam nadzieję że nic nie skopałem.

teraz mój log wygląda tak:

dzięki za pomoc

Czysto :slight_smile:

Jak wygląda teraz sytuacja z kompem?

Na razie wszystko jest chyba ok. Pewnie jeśli cośnie działa to wyjdzie w praniu w ciągu tygodnia, ale mam nadzieję że nie. DR watson to się chyba włączał przez buforowanie miniatur. Będę musiał jeszcze poszukać sterowników tej nvidii.

Wszystko jest w porządku. dzięki Twojej pomocy chyba sobie sporo tego kompa usprawniłem. Mam nadzieję że już nic nie będę musiał tu wpisywać.

Pozdrawiam.