Winodows 8 - wolność się skończyła

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ … -komputera

Wolność kiedyś na Win istniała :smiley: (sorry nie mogłem się powstrzymać)? To o czym piszesz będzie dotyczyć tylko i wyłącznie aplikacji z sklepu dla Win korzystających z Metro UI.

LOL! Nawet za czasów DOSa jej nie było.

eee windows store… jakby usuwali wszystkie aplikacje to co innego

Nie widzę w tym nic złego.

mogę podać numer laczka jeśli potrzeba :smiley:

PS: oczywiście laczek legalny! !!

Niedługo i tak wszystko będzie w chmurze…

jeśli tak będzie, nie zainstaluję Windows 8.

Narzekacie a i tak będziecie używać jak nie teraz to za 2.,3.,5 lat…

Ja będę używał jak tylko się pojawi. Mam nadzieję, że dopracują, aby płynnie i gustownie przechodziło się z Metro na normalny pulpit.

Ciekawe czy tą aplikację również usuną, jak zainstaluje z zewnętrznego źródła, czyli pobiorę ze strony www.

Spokojnie, niema się czym przejmować, każda akcja wywołuje reakcję. I na każdy problem znajdzie się rozwiązanie, to tylko kwestia czasu.

Dotyczy to aplikacji które będą działać w tych kaflach. One mają być zatwierdzone przez MS bo inaczej mogłby namieszać za bardzo w systemie (aplikacje te mają specjalne uprawnienia)

Bzdury, to dotyczy tylko aplikacji z windows Store, a poza tym na 99,999999999999% będzie możliwość wyłączenia weryfikacji.

Z jednej strony niby pomysł dobry, bo niby chcą zadbać o nasze bezpieczeństwo (wiem, dziwnie to brzmi jeśli mówimy o Microsofcie), ale z drugiej nie mogę zaakceptować tego, że ktoś z zewnątrz może grzebać w moim komputerze… Ale i tak będzie można zapewne tą weryfikację wyłączyć.