WinReducer - co usunąć z instalki Windows 10?

(Gimnazjumwjedliczu) #1

Witam,

Potrzebuję stworzyć odchudzoną instalkę Windowsa 10. Używam programu WinReducer, ale może coś innego zaproponujecie?

Wyrzucam wszelkie aplikacje metro (zostają ustawienia, czyli panel sterowania), OneDrive, indeksowanie dysku, parę usług wyłączam.

Coś jednak dalej zostaje, dysk od czasu do czasu "mieli", w menedżerze jest to system.exe albo host usługi, więc nie dowiem się co to takiego dokładnie.

Co mogę jeszcze wyrzucić z instalatora, co nie bardzo się przydaje, a zbędnie obciąża system? Jakieś propozycje?

Komputer będzie służył głównie do Internetu, Office'a, może jakieś mniejsze gierki.

(Dexter86) #2

Żeby dowiedzieć się co mieli dyskiem możesz użyć Process Explorer, wchodzisz w ustawienia kolumn i włączasz:

Process Disk - Delta Total Bytes

Potem patrzysz który proces mieli dyskiem i najeżdżasz na jego nazwę, pojawi ci się w chmurce lista usług (możesz też dać dwuklik na nazwę procesu i  przejść na kartę Services).

(Gimnazjumwjedliczu) #3

Dzięki. Obciąłem jeszcze trochę instalator, ale mam problem z tym, że sterowniki nie są wyszukiwane automatycznie.

Np. do karty graficznej “Aktualizuj sterownik” powodowało, że pobierany był najnowszy sterownik od producenta.

Teraz sterowniki nie są odnajdywane i mam “Podstawową kartę graficzną Micorosoft”.

Czy za automatyczne pobieranie sterowników odpowiada Windows Update?