Winsrv was not found


(Fickol) #1

witam .

kolega podrzucił dwa dni temu swojego laptopa z niebieskim ekranem i komunikatem :

STOP: c0000135 {Unable To Locate Component}

This application has failed to start because winsrv was not found. Re-installing the application may fix this problem.

tryb awaryjny nie działa , taka sama reakcja . znalazłem rozwiązanie które zadziałało tzn. recovery console i komenda copy c:\windows\servicepackfiles\I386\winsrv.dll c:\windows\system32. po restarcie windows ruszył . dzisiaj laptop wrócił , objawy te same i powyższa metoda już nie działa . service pack 3 instalowany był jakiś rok temu .

można cos z tym jeszcze zrobić ?


(Dimatheus) #2

Hej,

Nie myślałeś o zrobieniu instalacji nakładkowej systemu Windows?

Pozdrawiam,

Dimatheus


#3

Fickol , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Fickol) #4

Witaj Dimatheus

instalacja nakładkowa , pytanie podstawowe , czy osobiste dane na partycji “c” pozostaną??

Areh: ?? ma być krótko i treściwie. lepiej sie nie da :wink:


(rgabrysiak) #5

Cześć

Insta­la­cja Nakład­kowa pod­mie­nia tylko pliki sys­te­mowe, więc nie musisz się niczego oba­wiać. Twoje pliki i doku­menty nie zostaną usunięte (choć nie zaszkodzi zrobić backupu danych).

Informacje o tym jak to w praktyce wygląda znajdziesz m.in tutaj, tutaj bądź tutaj.


(wieszak) #6

Chyba że przez przypadek z rozpędu, wciśnie opcję formatuj :hahaha:


(Fickol) #7

dzięki wielkie . przypadkowego formatowania nie ma się co obawiać , za to jak zrobić backup z poziomu blue screen to dopiero pytanie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: .


(Dimatheus) #8

Hej,

Generalnie dane osobiste spokojnie można przenieść - w końcu znajdują się w poszczególnych folderach użytkownika na partycji systemowej.

Najprościej z poziomu jakiegokolwiek systemu LiveCD - może to być jakiś Linux bądź na przykład tryb Mini Windows XP na płycie Hiren’s Boot CD. Ewentualnie zawsze można też wyciągnąć dysk, przełożyć do jakiejś obudowy (USB bądź do dodatkowej zatoczki dysków laptopa) i przenieść jego zawartość z poziomu innego, uruchomionego systemu operacyjnego. Sposobów mamy więc wiele. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus