Winsxs - 10GB - Jak usunąć zawartość tego folderu?

Jak usunąć zawartość tego folderu?

Usunięcie zawartości tego folderu = katastrofa systemu WINDOWS . Tylko : %SYSTEMROOT%\SYSTEM32\CLEANMGR.exe

W7 SP1 x64 aktualny , oczyszczony WINSXS = 11,9 GB

WinSXS na poziomie 10GB nie jest niczym nienormalnym, taki urok tego folderu, w zasadzie w większości to linki symboliczne, nie przejmowałbym się, brak opcji oczyszczania tego folderu może być spowodowany brakiem aktualizacji, o której wspominam w blogu: https://support.microsoft.com/en-us/kb/2852386 Zweryfikuj czy jest zainstalowana, ewentualnie zainstalują ją ręcznie :wink:

to jeszcze jedno pytanie, czy ubywajace wolne miejsce na partycji systemowej ma związek z tym folderem? czy trzeba go czyścić systematycznie?

 

Ubywające miejsce na partycji systemowej, raczej na pewno nie ma związku z WinSXS, nie trzeba go czyścić systematycznie, MS wydał narzędzie do usuwania backupów aktualizacji, nie ma tego na tyle, aby co miesiąc czyścić :wink:

Pobierz http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/ i zobacz co okupuje przestrzeń partycji systemowej.

Po każdym Windows Update . 

C:\WINDOWS\SOFTWAREDISTRIBUTION\DOWNLOAD ? (0 B) (WU - wył !)

Nie trzeba go czyścić. Jego istnienie niczego nie spowalnia, zajmuje najwyżej 5% dysku i rozwiązuje problemy z DLL Hell. Nie ma potrzeby ciągłego usuwania plików tymczasowych, nałogowej defragmentacji itd. 

Rejestr puchnie, to fakt. Ale Windows już nie zwalnia sam z siebie, jak kiedyś.

5%? 

No trudno mi to policzyć aby 10GB z 40 na partycji systemowej to było 10% :/ 

Plik stronicowania i kopię zapasową już przeniosłem na inną partycję ale bezpowrotnie ubywa mi miejsca na partycji systemowej :/ 

Zakładając ten temat chciałem zorientować się co jeszcze powinienem zrobić, aby utrzymać min 10GB wolnego na tej partycji (na komputerze nie instaluję nic od długiego czasu bo to komputer używany do pracy i nie ma na nim “rozrywek”)

40GB na partycję systemową to po prostu za mało :slight_smile:

Zainstaluj program WinDirStat i zobacz, który katlaog zajmuje najwięcej miejsca. W zależności od tego, co jest największym problemem, spróbujemy coś wymyślić.

Aby pozbyć się w bezpieczny sposób wszystkich niepotrzebnych pozostałości po aktualizacjach, service packach jak również starych logów i raportów o błedach można wykorzystać wbudowany menedżer oczyszczania dysku odblokowując w nim wcześniej kilka domyślnie ukrytych opcji.

Otwórz wiersz poleceń jako admin i wpisz:

cleanmgr /sageset:1

Otworzy się okienko dialogowe oczyszczania dysku ze wszystkimi możliwymi opcjami. Zaznacz wszystko i potwierdź - to jeszcze nie spowoduje oczyszczenia dysku ale zapisze zestaw ustawień.

Następnie w wierszu poleń wpisz:

cleanmgr /sagerun:1

To spowoduje oczyszczenie dysku wg. wcześniej wprowadzonych ustawień.

Co do partycji systemowej, pamiętaj że możesz pomniejszyć sąsiadujące z nią partycje a uzyskane miejsce dodać do systemowej.