Winsxs - foldery z prefiksem amd64_

Witam mam takie pytanie czy mogę bespiecznie usunąć foldery które znajdują się w windows/winsx s z przedrostkiem amd64_ która nazwa wskazuje na podzespoły firmy AMD chociaż w komputerze mam procek i plyte Intela a grafike nvidia?

Mają taką nazwę ale są wymagane do działania systemu x64. Intel z nich korzysta-nie sugeruj się nazwą w tym wypadku. Po prostu nazwa amd64 oznacza 64 bity dla procesorów 48bit + 16bit emulowanych (czyli dla standardowych procków intela i amd obsługujących 64 bity np. wszelkie wielordzeniowce zazwyczaj) . Prawdziwe 64 bity dla intela, nazywałyby się IA64 ale do tego wymagany jest specjalny procesor intela i jest to rozwiązanie niezwykle rzadkie i tylko w firmach/serwerowniach ale też nie zawsze. Po prostu mamy jako zwykli ludzie możliwość korzystania z aplikacji i systemów x64 ale tak naprawdę to procesory mają 48 bit a te 16 dodatkowych jest wirtualne. Razem dają 64 ale nie działają tak szybko i dobrze jak prawdziwe 64 bitowce.

dzieki za odp, serio to przeraża mnie ilośc plików i folderów w tym winsx

berix , poczytaj tu na temat folderu http://translate.google.pl/translate?js … ml&act=url i nic nie usuwaj :wink:

Po co tłumaczysz na pl tę stronę pod linkiem? Nic nie rozumiem, bo google tak tłumaczy, że sens zdania niemal każdego jest żaden. W angielskim więcej załapię niż w polskim przetłumaczonym kulawo przez google

suchmen , w czym masz problem ? Nie widzisz przycisku oryginał :wink:

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Nie kasuj nic z winsxs, bo bardzo się zdziwisz przy starcie systemu, jak zamiast bootscreena przywita Cię bsod. Ja już popełniłem ten kretyński błąd i tak to się właśnie skończyło. Dobrze przynajmniej, że 7 oferuje przywracanie systemu z pod nośnika instalacyjnego przy użyciu napraw komputer, to przynajmniej uniknąłem formatowania c:.