[WinVista] Brak obrazu po załadowaniu systemu

Witam,

Oto kolejny temat z cyklu brak obrazu ale w wyszukiwarce nie znalazłem żadnej pomocy.

Znajomy przyniósł mi laptopa Toshibe A300 Satellite, odinstalowałem nie potrzebne programy zainstalowane przez toshibe… pościągałem uaktualnienia do systemy vista, zainstalowałem i po kilku krotnym uruchomieniu komputera znikł obraz. Nie znikł całkowicie… po włączenu systemu widać że system się ładuje po jego załadowaniu znika obraz ale słychać że system załadował się prawidłowo. Nie wie ktoś jak go teraz naprawić ? Mam płytę z odzyskiwaniem systemu ale po jej włożeniu do dvd-romu nie odpala się nic to samo w biosie.

Proszę o pomoc!

Z góry dziękuje za pomoc.

Karta graficzna ATI? Czy instalowałeś SP1 do Visty i nowe stery do karty graficznej?

W dniu 08.07.2008 , o godzinie 22:51 został dopisany post przez Hashi

Dodam, że ja miałem problemy (dwukolorowe okna) z Catalys Conrol Center (ściągnietym ze strony Toshiby) po zainstalowaniu SP1 do Visty. Odinstalowałem całą aplikację i zainstalowałem same stery od karty graficznej ze strony AMD. Pomogło.

Sterowniki były odinstalowane, karta graf jest od intela. Bardzo możliwe że pobrał się SP1 przy aktualizacji. Ale nie mam jak nawet go odinstalować.

Ogólnie to trudno powiedzieć co jest grane. Możesz wcisnąć alt+ctrl+del i wejść w menadżera zadań? Spróbuj. Czy w ogóle nic nie jest wyświetlane? Jeśli tak to reinstal, Vista przed SP1 potrafiła zaskoczyć zachowaniem np. zawieszenie podczas bootowania! Po wgraniu SP1 od kilku tygodni nie zauważyłem nic dziwnego, wszystko hula jak trzeba (pomijając wspomniany problem z CCC). Ostateczność to reinstal systemu (płyta recovery usuwa wszystkie dane z dysku, chyba że nie zmieniałeś konfiguracji dysku), odinstalowanie niepotrzebnych rzeczy i dopiero instal Vista SP1.

możesz uruchomić system w trybie awaryjnym-f8 cały czas wciskaj jak kompa tylko uruchomisz-i będzie wybór przed ładowaniem systemu co wybrać-to wybierz tryb awaryjny-może być z siecią

witam, podobna historia mi sie przytrafiła raz jedyny, a mam nową Toshiba Satellite L500D-10R …

dzis po właczeniu kompa i załadowaniu sie systemu,po paru minutach po tym jak skorzystałem z neta i ccleanera, gdy chciałem wyłaczyc kompa pojawił sie/ wyświetlił sie czarny obraz, komp chodził ale nic nie dało sie zrobić, zadne komendy nie skutkowały, tak jakby sie zawiesił system , no i ten czarny ekran, nic nie skutkowało,zmuszony byłem wyjąc akumulator i uruchomic kompa raz jeszcze w trybie awaryjnym…

poszło ok, potem uruchomiłem ponownie kompa juz normalnie, przeleciałem jeszcze spybotem i ccleanerm, tylko miałem jakis komunikat z oprogramowania toshiby , konkretnie program toshiba notebook registration reminder przestał działać z powodu wystapienia problemu, i tyle zamknałem, chodzi bez zarzutu

ciekawe czy to przypadek ze akurat vista sie zawiesiła czy jakas konfiguracja została zle przeprowadzona wczesniej

Uruchom komputer w trybie awaryjnym i sprawdź rozdzielczość ekranu.

Ja mam podobne problemy z komputerem stacjonarnym -> karta grafiki ATI!

Średnio 1 raz w tygodniu komp wariuje i nie mam obrazu, albo mam “szumy” na monitorze.

u mnie wystarczy uruchomić komputer w trybie awaryjnym i zrestartować kompa a wszystko zaczyna działać normalnie :slight_smile:

Męczące ale skuteczne.

Aby dać Reset należy przytrzymać dłużej przycisk od włączania/wyłączania.

Czasem programy wywalają BluScreen po update systemu. Przykładem może być Toshiba Assist która po zainstalowaniu SP2 wywala bluescreen (przynajmniej u mnie). U mnie problemy sprawia CCC, choć same stery działają bardzo dobrze. Jeśli chodzi o Vistę to nie polecam “oczyszczaczy”. Pomoc znikoma, a mogą narobić bałaganu.

Polemizowałbym z tą opinią,korzystanie z programów czyszczących w Windows,bez względu na to czy jest to XP,Vista lub “7” jest jak najbardziej wskazane,brak czyszczenia systemu i rejestru ze śmieci odbija się poważnie na wydajności.Vista nie czyszczona przez miesiąc uruchamia się dłużej w sposób zauważalny.Używanie Ccleaner lub Ncleaner raz w tygodniu utrzymuje system w dobrej kondycji.Używanie przeglądarek,instalacja i deinstalacja programów tworzy masę zbędnych wpisów w systemie i rejestrze,zalegają one na dysku zajmując miejsce,wniosek jest prosty,trzeba te wpisy usunąć,dlatego używanie “oczyszczaczy” ma jak największy sens.