[winxp] brak napędów cd i dvd

witam

potrzebuję pomocy, win xp “niewidzi” napędów optycznych CDRW oraz DVD. W panelu sterowania-system-menedżer, monituje o sterowniki,

ale jak mam je załadować jak niedziałają oba napędy, a może jest inny sposób.

Taśmy są dobrze powczepiane, również w awaryjnym “niewidzi” napędów.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam,

Może wystarczą te zawarte na płycie Windowsa.

Jak masz popularny napęd, to nie powinno być problemu.

A jeżeli masz dostęp do internetunetu,

to możesz też ściągnąć najnowsze wersje ze stron producentów.

A może zworki są źle ustawione.

Oba napędy są na jednej taśmie?

Jeden napęd ustawiony na master a drugi na slave?

zworki są prawidłowo ustawione, wczoraj wszystko było o.k, a dziś już nie,

sterowników z płyty win nie może pobrać ponieważ nie widzi lokalizacji.

Zrobiłem taki trik, W menedżerze urządzeń odinstalowałem i CDRW i DVD, zrobiłem restart, - został wykryty nowy sprzęt oczywiście, ładowane są sterowniki - kreator kończy pracę i “komunikuje”

cytuję “sprzęt niedziała poprawnie, brak sterownika 28, sterownik nie jest DLA TEJ PLATFORMY” dzwne, prawda, chcę zaznaczyć że poza XP, niemam żadnych innych systemów, system jest na mnie i jestem jedynym użytkownikiem. Ciekawostką jest to że po tej całej instalacji oba napędy są widoczne i działają bez zażutu, jednak gdy wyłączam PC, i właczam ponownie, to od nowa zaczyna się cała procedura “sytem wykrył nowy sprzet itd…”. może coś poradzicie co z tym fantem zrobić.

Czy XP z SP2.

Odinstaluj kanał IDE na którym są napędy CD,restart i zobacz.

Wgraj ASPI 4.71.2.

Zastosuj zmiany w rejestrze.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 8960#48960

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 079#172079

no niestety to również nie pomogło, i zmiany w rejestrze i ASPI, nadal mnie męczy “…znaleziono nowy sprzęt” -instalacja- Kreator kończy instalowanie i monituje “.ten sterownik niejest przypisany do tej platformy”

może jeszcze ktoś ma jakąś propozycję albo miał ten problem.

odnośnie odpowiedż JN, XP z SP1.

podaj jakie masz napędy i jaką płytę główną. Moze bedzie łatwiej coś doradzić 8)

Zresetuj bios najlepiej zworką lub baterią i ustaw co trzeba.

Napędy i tryby pracy ustaw na auto.

A spróbuj tak komenda z uruchom chkdsk /f i sfc /scannow,włóż płyte z XP z SP1 do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Albo opcja naprawy systemu R po zabotowaniu kompa z płyty XP.

Wymień taśme sygnałową napędów.

W usługach się nie bawiłeś.

Zobacz na usługe Plug and Play czy uruchomiana i ustawiona na automatyczny.

scannow, poszło z płyty i działa, wielkie dzięki, już wszystko jest o.k

jeszcze raz dziękuję. Zastanawiam się co tego mogło być przyczyną.

Nic nowego niebyło instalowane, ani programy, gier nie mam, wiruów, ani trojanów też nie było, ciekawe co to spowodowało.

Komenda sfc sprawdza pliki systemowe czy są i czy takie jak powinny,widać jakieś uległy uszkodzeniu,utracie lub zostały nadpisane,przyczyn może być wiele,np zawieszenie kompa,wyłączenie awaryjne kompa,błędy dysku i pamięci inny błąd.