WinXP czy legalny?

Pozwolę, że podepnę się pod temat. Co dzieje się w przypadku jak zgubiłem tą całą naklejkę(zmiana obudowy) a mam płytę i nawet paragon, że zakupiłem system. Czy będę mógł go legalnie aktywować pomimo iż użyję klucza z internetu?

Obawiam się, że nie będzie to legalne według Microsoftu (w sensie niezgodne z licencją).

Użycie klucza z internetu do aktywacji systemu na pewno nie będzie legalne.

Jeżeli ten system masz zainstalowany na dysku możesz z niego wyciągnąć swój klucz w przeciwnym wypadku warto spróbować skontaktować się z MS w celu wydania duplikatu naklejki COA. Nie zawsze się to udaje ale warto spróbować.

Użyj tego programu do odczytania klucza (wystarczy zainstalować i odpalić):

http://www.dobreprogramy.pl/Szukaj.html?q=Speccy

Przy okazji dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o komputerze i systemie.

Klucz odzyskany. A z duplikatem naklejki to spytam się w Microsofcie, chociaż faktycznie mało prawdopodobne, że wyślą taki duplikat.

Jeśli masz paragon i płytkę oraz wyciągnięty klucz z systemu to bez problemu aktywujesz go ponownie przez internet/telefon pod warunkiem, że stara obudowa z naklejką faktycznie została zniszczona (nie sprzedałeś jej komuś a ten ktoś nie użył klucza z naklejki do instalacji i aktywacji).

Z tego co mi wiadomo nie ma już możliwości zamówienia nowego certyfikatu autentyczności do Windows XP.

:roll:

Ostatni miałem podobną sytuację MS wydaje duplikat naklejki jednak trzeba grzecznie poprosić :slight_smile:

@kowol74

Jaki masz system operacyjny? Dostałeś duplikat czy zupełnie nowy klucz?

:roll: