Winxp format

Witam dostałem nie dawno nie najnowszy komputer i chciałbym go sformatować ale mam pewien problem bo mam klawiature na usb podłączoną a wejscie na ps/2 chyba jest zepsute jak mam sformatować komputer jak nie mogę nawet wejść do biosa aby bootowanie ustawić itd macie jakieś pomysły ?

Podpiąć inną klawiaturę inaczej nie obsłużysz instalatora pozwalającego sformatować dysk przy stawianiu nowego systemu.

Kup w TESCO tanią klawiaturkę na PS2 i będziesz miał rozwiązanie na wypadek podobnych awarii.

Musisz podłączyć klawiaturę pod ps2 i ustawić USB keyboard support, lub usb support na enabled.

ok pojadę kupić ale jak już pisałem nie jestem całkiem pewien czy to wejście na ps/2 działa jak nie będzie działać to i tak formata nie zrobie chyba że gdzieś można kupić te wejścia .

Dodane 07.03.2011 (Pn) 10:47

Piotr ja o tym wiem tylko problem w tym że nie moge wejść do biosu pojade sprawdze czy to wejście na ps2 działa jak nie to wtedy się odezwe :slight_smile: dzieki za pomoc

To weź najpierw pożycz od kolegi i sprawdź … po co od razu kupować.

bo i tak nowa klawiatura mi sie przyda a przejsciówke z ps2 na usb mam :slight_smile:

Dodane 07.03.2011 (Pn) 10:51

aha przy okazji jak by nie działało to wejście to gdzie można coś takiego kupić ? i jak sie to nazywa ?

Dodane 07.03.2011 (Pn) 15:32

nie działa wejście ps/2 i teraz mam problem jak mam wejść za pomoca usb do biosu ? macie jakiś pomysł ?

Dodane 07.03.2011 (Pn) 17:12

jedyne co mi przychodzi do głowy to ktoś mógłby zgrać ten sam bios na tej samej płycie do pliku i wtedy ja bym sobie go wgrał przez windowsa. Mam płyte glówna Asrock 775dual-vsta i aktualizowałem przez strone oficjalna bios do wersji 3.10 (najnowsza) mysalem ze to cos da ale dalej ta opcja support usb jest wylaczona . Bios jest firmy american megatrends inc

Robisz tak wyjmujesz dysk twardy zanosisz do kolegi podpinacie go rozpoczynacie instalacje systemu wybierasz swój dysk formatujesz instalujesz system wyjmujesz dysk zanosisz podłaczasz go i instalujesz sterowniki proste jak dyma…e

a bootowania nie masz czasem domyślnie ustawionego na cd? spróbuj wina wgrać bootowalnego może będziesz miał fart ;p

Wszystko fajnie, tylko nie zadziała mu Windows zainstalowany na innym kompie. Ja sam kiedyś robiłem tak z kolegi dyskiem, to kończyło się tym, że u mnie działało, a u niego był czarny ekran z kreską i tak sobie cały czas wisiał…

Ja tak zawsze robiłem znajomym bo albo wejście do klawiatury były rozwalone albo napęd rozwalony nie czytał i zawsze było git bez problemu więc zawsze można tak spróbować a jak nie to niech kupi te wejścia co do myszki i klawiatury przyda się na przyszłość i wejście na USB będzie wolne

Dodane 08.03.2011 (Wt) 23:29

umnes a co to da jak ma ustawione bootowanie jak nie wcisnie dowolnego klawisza podczas rozruchu płyty