WinXP HE nie widzi ramu

Witam, postanowiłem zakupić dodatkowe 2GB Ram-u(tego samego producenta - Patriot, takie samo opóźnienie oraz częstotliwość), włożyłem kości w wolne sloty, uruchomiłem system Win XP Home i ku mojemu zdziwienu mam tylko 3.25 GB. Wcześniej miałem 2GB + 2GB dołożone powinno byc 4, tak mi się wydaje. Program CPU-z widzi wszystkie sloty po 1024Mb. Moja płyta to M57SLI-S4

Wszystko w porządku, 32bitowy system operacyjny widzi poniżej 4 GB RAM

http://support.microsoft.com/kb/929605

MarS ,

ok dzięki :slight_smile:

32 bitowa Vista ma ten sam problem,tak zejdzie ze sceny Windows XP - ograniczenia dadzą o sobie znać,połowa z 4 GB już dzisiaj jest standardem,do nowych gier trzeba już mieć conajmiej 2 GB ram,dlatego MS powinien powoli myśleć o stworzeniu w pełni 64-bitowego systemu operacyjnego,to samo jest z pamięcią wirtualną - przestrzeń 4 GB i z systemem plików Fat32 - nie utworzysz pliku większego niż 4GB,widzi ci chyba 3,25 GB i więcej nie

Po co ma tworzyć coś co jest dostępne od dawna na rynku?

Kolejny windows (windows seven) jaki microsoft tworzy , będzie tylko w wersji x64 . x84 (x32) będą historią

W Pełni 64 bitowego,system jest,ale ze sterami jest krucho

Sterowniki 64-bitowe leżą w gestii producentów sprzętu a nie Microsoftu

Tylko bez nich mogą być problemy ze sprzętem,bo np. jądro działa w innym trybie i nie akceptuje sterowników 32 bitowych,a co ci po systemie,jak nie odpalisz np karty graficznej z akceleracją ?

przecież GF i ATi mają stery do xp x64 na swoich stronkach nie? to nie wiem o co ci chodzi…

PS. bardziej chodziło o stery dźwięku, kart tv itp.

Większość urządzeń ma swoje 64bitowe sterowniki. Problem może dotyczyć raczej starszego sprzętu, który nie ma już wsparcia. Z nowym sprzętem na rynku właściwie nie ma problemu