WinXP HE- WinXP Professional


(Michał1975) #1

Mam pytanie.Mam zainstalowanego WinXP Home Edition,czy na miejsce HE mogę zainstalować WinXP Professional.


(Wiktor 1996 96) #2

Tak ale wcześniej musisz sformatować dysk.


(Danielm86) #3

No pewnie. Ale czy warto?


(W Anula) #4

Oczywiście, że możesz, tylko kwestia czy warto... Do typowo domowego użytku zazwyczaj w zupełności wystarcza wersja Home Edition. Przed instalacją przeczytaj w internecie różnice pomiędzy obiema wersjami i sam oceń.


(Johny) #5

Professional jest dla firm,zawiera takie obcje jak Active Directory - katalogi i uprawnienia dostępu użytkownikom innych komputerów w firmie,pozwala na łączenie komputerów w sieć,gdy masz firmę masz zwykle kilka komputerów,(komputer z Windows HE nie może być częścią domeny) konsola do Active Directory,to są funkcje których w domu przy pojedynczym komputerze nie wykorzystasz

Możesz też zobaczyć demonstracje na portalu


(mikber18) #6

Nie opłaca się... po pierwsze przepłacisz a po drugie będziesz żałował zakupu bo nie wykorzystasz wszystkich funkcji które są oferowane przez Win XP PRO. Ja na twoim miejscu wybrałbym XP HOME


(Aldebaroneta) #7

Jeśli używasz systemu tylko do szeroko pojętej zabawy/rozrywki i, ew., do jakiegoś tam "Office" i poczty, to wystarczy Home. Ale istnieją specjalistyczne programy, które nie pójdą poniżej wersji "Pro" (albo będą działać źle...).


(Agatonster) #8

Michał1975 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(system) #9

Legalne systemy ?

Oczywiście, że możesz, ale po co ?

Pro ma kilka opcji więcej i tyle... Oczywiście, zbędnych opcji :slight_smile: