WinXP HE- WinXP Professional

Mam pytanie.Mam zainstalowanego WinXP Home Edition,czy na miejsce HE mogę zainstalować WinXP Professional.

Tak ale wcześniej musisz sformatować dysk.

No pewnie. Ale czy warto?

Oczywiście, że możesz, tylko kwestia czy warto… Do typowo domowego użytku zazwyczaj w zupełności wystarcza wersja Home Edition. Przed instalacją przeczytaj w internecie różnice pomiędzy obiema wersjami i sam oceń.

Professional jest dla firm,zawiera takie obcje jak Active Directory - katalogi i uprawnienia dostępu użytkownikom innych komputerów w firmie,pozwala na łączenie komputerów w sieć,gdy masz firmę masz zwykle kilka komputerów,(komputer z Windows HE nie może być częścią domeny) konsola do Active Directory,to są funkcje których w domu przy pojedynczym komputerze nie wykorzystasz

Możesz też zobaczyć demonstracje na portalu

Nie opłaca się… po pierwsze przepłacisz a po drugie będziesz żałował zakupu bo nie wykorzystasz wszystkich funkcji które są oferowane przez Win XP PRO. Ja na twoim miejscu wybrałbym XP HOME

Jeśli używasz systemu tylko do szeroko pojętej zabawy/rozrywki i, ew., do jakiegoś tam “Office” i poczty, to wystarczy Home. Ale istnieją specjalistyczne programy, które nie pójdą poniżej wersji “Pro” (albo będą działać źle…).

Michał1975 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Legalne systemy ?

Oczywiście, że możesz, ale po co ?

Pro ma kilka opcji więcej i tyle… Oczywiście, zbędnych opcji :slight_smile: