[WinXP] Internet na wirtualnej maszynie

Witam, chciałbym zainstalować sobie windows xp ale nie wiem czy mój internet będzie na nim działał, więc wpadłem na pomysł, aby zainstalować system na wirtualnej maszynie. I w tym miejscu pojawia się problem, nie wiem czy jeśli internet zadziała na wirtualnej maszynie to czy również zadziała po normalnej instalacji. Więc może ktoś będzie wiedziała czy zadziała?

Cześć

Może podasz więcej szczegółów? Np. jaki masz internet i dlaczego miałby nie działać?

Mam internet z orange(router). Wcześniej miałem inny komputer i na nim windows xp, miałem również modem i router i po podłączeniu routera internet nie działała(robiłem wszystko zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia). Teraz mam nowy komputer z windows 7, tu internet działa. Chciałbym jednak zainstalować win xp a nie jestem pewien czy zadziała.

Powinno działać na XP jeśli wszystko jest poprawnie skonfigurowane.

A co do wirtualizacji to nic się w ten sposób nie dowiesz bo wirtualna maszyna nie ma bezpośredniego dostępu do sprzętu tylko korzysta z tego co ma rzeczywisty system (tzw. host) tak jak każdy inny program a sam emuluje sprzęt dla systemu na nim zainstalowanego (tzw. systemu gościa), dotyczy to całego sprzętu włącznie z prockiem, pamięcią, kartą graficzną, kartą dźwiękową, kartą sieciową a nawet dyskiem twardym - wszystko jest emulowane.

Wirtualizacja to jest dobra ale raczej w odwrotnym przypadku gdy potrzebujesz odpalić jakiś system na sprzęcie którego on nie odbsługuje bo pod wirtualizacją widzi on zupełnie inny sprzęt.