WinXP, nagły czarny ekran podczas pracy

Witam,

Jak widać w temacie mam problem z pojawiającym się czarnym ekranem w Windowsie XP HE. Od razu zaznaczę, iż szukałem już podobnych tematów na forum jednak wszystkie dotyczyły tego problemu zaraz po uruchomieniu systemu.

U mnie jest inaczej, bowiem czarny ekran pojawia się podczas pracy systemu. Dzieje się to w różnych niespodziewanych momentach, nieraz pół minuty po uruchomieniu, nieraz po pół godziny od uruchomienia. Monitor nie wyłącza się całkowicie tylko jak gdyby przechodzi w stan czuwania (ale nie do końca, bo światełko jest zielone a nie pomarańczowe). Starałem się samemu znaleźć przyczynę i przypomniałem sobie że niedawno instalowałem dodatek SP3 ale chyba instalacja nie przebiegła poprawnie… więc odinstalowałem to co się zainstalowało (ale i tak we właściwościach Mojego Komputera jest ciągle “Dodatek Service Pack 3”).

Sterowniki do karty graficznej też chyba nie są tutaj przyczyną.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Przeinstaluj sterowniki od grafiki. Jeżeli chcesz pozbyć się sp3, przywróć system do punktu instalacja dodatku service pack3.

a czy ponowna instalacja SP3 rozwiązałaby problem? tzn. chodzi mi o to, czy jeśli jeszcze raz zainstaluję SP3 (tym razem ściągnięty z pewnego źródła i działający) to czy ta poprzednia, niepoprawna instalacja zostanie nadpisana prawidłowo?

Ciężko mi powiedzieć. Możliwe, że nawet sp bez przywrócenia systemu nie zainstaluje się, bo instalator będzie twierdził, że dodatek sp3 jest już zainstalowany…