WinXP, nagły czarny ekran podczas pracy


(Fojump) #1

Witam,

Jak widać w temacie mam problem z pojawiającym się czarnym ekranem w Windowsie XP HE. Od razu zaznaczę, iż szukałem już podobnych tematów na forum jednak wszystkie dotyczyły tego problemu zaraz po uruchomieniu systemu.

U mnie jest inaczej, bowiem czarny ekran pojawia się podczas pracy systemu. Dzieje się to w różnych niespodziewanych momentach, nieraz pół minuty po uruchomieniu, nieraz po pół godziny od uruchomienia. Monitor nie wyłącza się całkowicie tylko jak gdyby przechodzi w stan czuwania (ale nie do końca, bo światełko jest zielone a nie pomarańczowe). Starałem się samemu znaleźć przyczynę i przypomniałem sobie że niedawno instalowałem dodatek SP3 ale chyba instalacja nie przebiegła poprawnie... więc odinstalowałem to co się zainstalowało (ale i tak we właściwościach Mojego Komputera jest ciągle "Dodatek Service Pack 3").

Sterowniki do karty graficznej też chyba nie są tutaj przyczyną.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam


(Piotrkijak) #2

Przeinstaluj sterowniki od grafiki. Jeżeli chcesz pozbyć się sp3, przywróć system do punktu instalacja dodatku service pack3.


(Fojump) #3

a czy ponowna instalacja SP3 rozwiązałaby problem? tzn. chodzi mi o to, czy jeśli jeszcze raz zainstaluję SP3 (tym razem ściągnięty z pewnego źródła i działający) to czy ta poprzednia, niepoprawna instalacja zostanie nadpisana prawidłowo?


(Piotrkijak) #4

Ciężko mi powiedzieć. Możliwe, że nawet sp bez przywrócenia systemu nie zainstaluje się, bo instalator będzie twierdził, że dodatek sp3 jest już zainstalowany...