WinXP - null modem na LPT

siema

Potrzebuję utworzyć połączenie dialup null-modem na porcie LPT z drugim komputerem. Mam już utworzone identyczne, tyle że na porcie szeregowym i działa pięknie, natomiast z LPT problem pojawia się już kiedy próbuję dodać nowy modem: wybieram z listy “Standardowe typy modemów” i “Kabel równoległy między dwoma komputerami” i klikam “Dalej” - ale ku mojemu zdumieniu w następnym okienku na pytanie “Których portów chcesz użyć do instalacji?” na liście do wyboru są tylko dwa porty szeregowe.

Googlowałem trochę i nie jestem w tej sytuacji odosobniony, ale niestety rozwiązania nie znalazłem. :(( Wiecie może jak temu zaradzić?

A to ktoś używa jeszcze LPT ze swoją realną szybkością 60KB/s, gdzie przy skrętce sieciowej za 1,60zł/metr mamy połączenie 100/1000Mbps? Spróbuj total commander lub systemowo http://www.rcezbilgoraj.lbl.pl/podstrony/ee/download/3/2.pdf

Te funkcje, o których mówisz służą do podłączania modemów, nie komputera. Upewnij się wcześniej czy port jest włączony w BIOS i widoczny w menadżerze urządzeń, a okablowanie podłączaj na wyłączonym sprzęcie.

 

Ano w codziennym życiu zapewne nikt normalny, ale ja akurat potrzebuję utworzyć takie połączenie w celu uzyskania dostępu do neta z Amigi, która właśnie w ten sposób jest  połączona z PC też szeregowo i może sobie przeglądać net z prędkością 19200 bps. :P  Nie będę tu rozdrabniał tematu konfiguracji udostępniania internetu z Windowsa dla Amigi przez połączenie null-modem, bo to jest tak zamotane, że sam nie wiem jak w końcu zrobiłem, że to działa - ale grunt że przez port szeregowy działa (z grubsza działa w ten sposób, że na PC wybieram właśnie połączenie dialup przez serial i kiedy na Amidze puszczę pinga do PC, to połączenie zostaje nawiązane i jest necik. I na ten wzór chciałem zrobić teraz połączenie przez port równoległy, bo to zawsze coś więcej niż 19200bps ;)) 

 

Port w BIOS oczywiście jest włączony (ustawiony w tryb ECP), w Menedżerze w windows go widać, nie ma żadnych błędów. 

Dzięki za linka, rzucę okiem co tam ciekawego jest.