[WinXP] Obraz systemu

Witam!

Czy jest możliwość stworzenia obrazu systemu np. za pomocą Norton Ghost , lecz z możliwością wprowadzania numeru seryjnego, danych użytkownika po wgraniu obrazu na dysk, bez konieczności instalacji?

Norton Ghost twoży obraz zainstalowanego systemu Windows (GOTOWCA) nie wiem o co Tobie BIEGA. Możesz to dokładniej zobrazować?

Rozchodzi mu się mniej więcej o to -> http://support.microsoft.com/kb/298491/pl

Chyba, że w grę wchodzi Vista (i chyba 7, ale nie mam pewności czy procedury i narzędzia są te same jak w przypadku Visty). Wtedy -> http://technet.microsoft.com/en-us/libr … 1929(WS.10.aspx

Edit

Głupie phpBB :slight_smile: Ten drugi link to

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc721929(WS.10).aspx

Chodzi mi o to, że system zainstalowany na 1 komputerze chce wyeksportować do obrazu, ale kiedy bede go instalowal na innym komputerze to, żebym miał możliwość wpisania nowego numeru seryjnego ;] - Windows XP ;]

http://www.microsoft.com/genuine/selfhe … 2e88232668

Ale moim zdaniem źle kombinujesz. Zmiana numeru seryjnego systemu to Pikuś… pan Pikuś. Natomiast przeniesienie obrazu systemu z jednego komputera na inny, to proszenie się o kłopoty. Począwszy od kłopotów ze sterownikami (Windows kiepsko znosi taką przesiadkę na żywca z jednego komputera na drugi), poprzez niezgodność sygnatury dysków (starego i nowego, tego po przesiadce), a na wściekliźnie mechanizmu WPA kończąc.

IMO, po takim manewrze jaki tu opisujesz więcej się narobisz i nadenerwujesz niż to jest warte.

A czy ja coś wspomniałem o tym, że te komputery będą inne ^^? O to chodzi, że sterowniki i bebechy będą te same tylko inny numer seryjny ;]

Nie, nie zrobisz tak Ghostem… Przy przenoszeniu systemu przy pomocy Ghost’a nie ma opcji podania klucza… Można jednak zrobić taki knif, że uruchomić przywracanie na drugim kompie i po zakończeniu ładowania systemu z obrazu na dysk spod windowsa zmienić mu klucz przy pomocy np. tego: http://www.microsoft.com/genuine/selfhe … 8ff1d3b0cf Generalnie w sieci jest mnóstwo programów do zmiany klucza - wystarczy wpisać w google programy do zmiany klucza w xp .

No ta… Ja nie mówiłem, że zrobie to ghostem tylko podałem przykład, że ściągnąć obraz tak jak Ghostem można… no nvm dzięki za pomoc :slight_smile:

Nie jestem pewny, ale chyba w ogóle żadnym programem tego typu nie zrobisz tego tak jak chcesz…

Nie bądź taki za pewny bo widziałem już taki obraz ^^

Chyba da się sam to robiłem przy pomocy Windows XP SP1 Deployment Tools

XPSP1DeployTools_PL.cab i jak mnie pamięć nie myli to trzeba podać key.

Jest też możliwość klonowania na komputer z innymi komponentami,bo chyba jest tam taka opcja.

System klonawałem podpinając 2 dyski do jednego kompa (nie stosowałem dvd)+CloneGenius

Po odpaleniu klona trzeba buło podać key i dokonać aktywacji.

Może gdybyś użył coś innego zamiast CloneGenius i nagrał taki obrazna dvd a potem przywrócł

na dysk może by poszło,są takie programy a przeważnie są płatne.

Dawno to robiłem i mogę się mylić co do detali,jeśli tak niech mnie ktoś poprawi.

Tu masz poradnik http://www.xp.net.pl/art/klonowanie_windows_1.html.