WinXp Pro - Po załadowaniu sys. niebieski ekran i restart

Sprawa wygląda tak: po resecie ustawień mojego routera Wifi zacząłem z płytki ponownie go konfigurować. w czasie konfiguracji program instalacyjny sprawdzał internet connection status i wyskakiwał błąd. w tym momencie nie dało się zrestartować programu, więc z menu start poleciałem ‘uruchom ponownie’.

Jednak windows po zaladowaniu pokazuje przez mgnienie oka niebieski ekran na ktorym jest cos napisane [troche wyrazow i troche krzakow] po czym restartuje. probowalem juz antivirusa, przywracania systemu[nie powiodlo sie] i brak mi pomyslow. bardzo mnie ten niebieski ekran ciekawi [a konkretnie to, ze pokazywany jest przez dziesiąte części sekundy].

aha, w czasie uruchamiania system chce sprawdzać spójnosc dysku D.dziwne trochę [systemową mam na C].nie wykrywa błędów.

Z poziomu trybu awaryjnego wszystko działa, do każdego dysku jest dostęp.

Z góry dzięki za sugestie.

włącz wyświetlanie bluescreen’ów:

PPM na Mój komputer> właściwości > zakładka “Zaawansowane” > “Uruchamianie i odzyskiwanie” … “ustawienia” > zaznaczasz “Zapisz zdarzenie do dziennika systemu” i odznaczasz “Wyślij alert administracyjny” oraz “Automatycznie uruchom ponownie”. Następnie możesz jeszcze w “Zapisywanie informacji o debugowaniu” wybrać z listy “brak”.

i podaj dokładnie jaki błąd wyskoczył

dzięki, oto treść bluescreen’a:


Pojawił się problem i itp…

NO_MORE_IRP_STACK_LOCATIONS

…nieistotne…

Upewnij sie, czy nowy sprzęt lu oprogramowanie są poprawnie zainstalowane.

…nieistotne[o pomocy producenta]…

Jezeli problemy błędu się powtórzą, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainst. sprzęt/oprogram.

Wyeńcz(>Wyłącz?) opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przeseanianie(?)

…o tym by uzyc trybu awaryjnego…

Inf techniczne:

STOP:0x00000035(0x8A006580,0x00000000,0x00000000)

…zrzut pamięci fizycznej…


I teraz tak, nie wiem jak usunąć ślady tego nie do konca zainstalowanego routera. w rejestrze grzebać??

I co z tymi opcjami w BIOSIE bo się nie orientuję.

Z góry dzięki

chyba jakiś konflikt sterowników, odinstaluj sterowniki od płyty głównej dokładniej karty sieciowej bo chyba za pomocą niej jest podłączony router albo USB, wyczyść rejestr i zainstaluj pobrane ze strony producenta

zreinstalowałem sterowniki do karty sieciowej (mam MINT Realteka ze sterownikami na dyskietce więc to raczej nie to;)

sprobuje to samo zrobić z plytą główną ale czy potem grafika itp bedzie dobrze dzialac skoro z reguly najpierw instaluje sie sterowniki do plyty glownej?

i mam pytanie na temat czyszczenia w rejestrze- czego i gdzie szukac, bo w takim regcleanerze nic sie nie udalo znalezć. router o ktorym mowa to Dlink 635.

generalnie nie powinno powodować to konfliktów.

czy to w RegCleaner, czy CCleaner usuń wszelkie błędne wpisy.

zreinstalowałem sterowniki do płyty głównej i działa…; )

niby to nauka ścisła ale wyobraźnię trzeba mieć.:stuck_out_tongue: