WinXP + SP2 Rozmiar płyty bootowalnej


(boczi) #1

Witam. Wczoraj zintegrowałem sobie Windows XP Professional PL wraz z Service Pack 2. Mam pytanie, ponieważ nie jestem pewien, czy dobrze zrobiłem tą płytę. Mam pytanie. Ile u Was na płyta zajmuje MB? Bo u mnie 589. U Was tyle samo?

A jeśli inaczej, jak to sprawdzić..

Czekam na odp. :?


(Trebron) #2

Ja gdy integorwałem z WinXP Pro to miałem 602 MB, a jak kolegoa integrował z WinXP Home, to miał 569 MB. Wszystko zależy od wersji 8)


(boczi) #3

No i właśnie zastanawiam się, czy dobrze tę płytę zrobiłem... Mam WIN XP PRO PL rozmiar - 589 MB. Czekam na opinie innych. :smiley:


(Trebron) #4

Jak na moje oko możesz nagrywać bez problemu :smiley:


(boczi) #5

Już nagrałem, tylko mam wątpliwości, czy ta płyta jest poprawnie zintegrowana. :?


(Damian) #6

Może jakiś twój kumpel będzie sobie instalowal wina,to idź do niego ze swoją plytą i spróbuj mu zainstalować z niej.

Druga propozycja,to zrób sobie kopie aktualnego systemu Nortonem Ghostem,wyczyść windowsa i zainstaluj z nowej płyty. Jak sie upewnisz że jest OK to jedynie przywrócisz poprzednią kopie i będzie wszystko grać.


(Tuwaras) #7

Jak rozumiem, rozmowa dotyczy spakowania na jedną płytę CD plików instalacyjnych Windows'a XP, a także plików SP 2, w taki sposób, że przy świeżej wersji systemu, jest on już wyposażony w SP2, bez konieczności jego odrebnej instalacji. Sam od kilku dni zastanawiam się nad wykonaniem takiej kopii, tylko niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Dlatego, korzystając z okazji, chciałbym zapytać Was o wytłumaczenie, krok po kroku, elementów tworzenia takiej płytki. Chciałbym jednak zaznaczyć, że oprócz SP 2 chciałbym umieścić na CD również SP 1. Z góry serdecznie dziekuję za wszystkie odpowiedzi i rady.


(boczi) #8

No więc, w SP2 są wszystkie pliki, któe były zawarte w SP1. Także, nie ma sensu dodatkowo dołączać SP1.

Zintegrowanie WinXP z SP jest dosyć trudną sztuką. Trzeba pokominować.

Mam nadzieję,że poniższe linki przydadzą Ci się.

http://www.xp.net.pl - Cały serwis o WinXP, SP2, i tematyczne forum;

http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp1a_cd.html

http://forum.infojama.pl/viewtopic.php? ... na&start=0

http://cdrinfo.pl/cdr/artykuly/xp-sp1-nero/3.php

Pozdrawiam :wink:


(lazikar) #9

Niestety po pojemności swojej płytki tego sie nie dowiesz. Zresztą miej czasu by ci zajeło zainstalowanie np na próbe Windowsa na innej partycji aby sie przekonać. :smiley:

A co w tym takiego trudnego?? Nic się nie kombinuje tylko wypakowuje pliki za pomocą poleceń. :wink:


(Tuwaras) #10

Dziekuję Boczi za szybką odpowiedź i odsyłacze do stron poświęconych tematyce SP 2. Jednakże, ja byłem szybszy i również znalazłem opis integracji Service Pack'a z Windows XP. Szybko zabrałem się do pracy. Również posiadam XP'ka w wersji Professional i płyta już zintegrowana ma rozmiar 589 MB (wypalona 588 MB), a więc tak jak w Twoim przypadku. Myślę, że wynika to z faktu posiadania przez nas wersji systemu sprzed wprowadzenia SP 1. W przypadku Treborn'a płyta ta ma rozmiar 602 MB, gdyż od początku zawierała wbudowany SP 1, skąd różnica ~13 MB. Czy "nasza" płyta działa w 100% trudno powiedzieć. W najbliższym czasie postaram się ją sprawdzić na wirtualnym komputerze. O wynikach tej operacji postaram się jak najszybciej napisać.

P.S. Pierwszym dowodem poprawnej integracji jest pojawienie się dodatkowej zakładki w oknie powitalnym instalatora, zatytuowanej "Dowiedz się więcej o procesie instalacji", gdzie zajęto się obszernym opisem Service Pack'a 2...


(boczi) #11

Zapewne działa, jak Ty masz nawet taki rozmiar. Czekam na wyniki. Pozdrawiam.


(Tuwaras) #12

Przepraszam boczi , że musiałeś tak długo czekać na odpowiedź. Moja pierwsza płyta ze zintegrowanym SP2 niestety nie chciała się "zbootować". Postanowiłem więc wykonać drugą, tym razem zgodnie z instrukcjami zawartymi na podanej przez Ciebie stronie http://www.xp.net.pl . Jednocześnie wykorzystałem zawarty na niej plik boot.ima. Ponownie wypaliłem płytkę i zgodnie z wcześniejszymi założeniami spróbowałem stworzyć przy jej pomocy wirtualny system. Tym razem wszystko poszło zgodnie z planem i płytka bez najmniejszego problemu zainicjował instalację i przeprowadziła ją do końca. W oknie właściwości systemu widnieje notka "Service Pack 2" i system działa jak każdy inny "XP'ek". Cała płyta zajmuje 588 MB. Reasumując, bez wachania można stwierdzić, że wykonaliśmy ją bezbłędnie.


(boczi) #13

No, i teraz mam 100-procentowe potwierdzenie, że wszystko zrobiłęm, jak nalezy :smiley: Dzięki za rzeczową odpowiedź, pozdrawiam. Ja także robiłem płytę wg http://www.xp.net.pl . Pozdrawiam!


(Aladar) #14

oczywiscie jak sie zna komendy :slight_smile:

c:\WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe /x:C:\XP\XPSP2

zakładam ze plik WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe masz na dusku c:

moja płytka Windows XP Home (SP2) OEM ma 564 580 352 bajtow ( 538MB) i działa :slight_smile: