WinXP SP3 i problem ze stylem


(DanKar) #1

Witam serdecznie!

Zainstalowałem sobie dzisiaj SP3 do Windows XP PL, po instalacji automatycznie zmienił mi się styl w systemie na ten "szary" znany z Win98 itp. (miałem doinstalowany dodatkowy styl). Po restarcie komputera chciałem zmienić styl na ten, który wcześniej sobie doinstalowałem jeszcze przed instalacją SP3 i tak też zrobiłem..., ale teraz wszystko co powinien zmienić styl stało sie czarne... i po uruchomieniu Windowsa mam widoczne tylko ikony, reszta ekranu (tapeta, menu start itp.) jest czarna:/ Jak mogę to naprawić? Przywrócić chociaż domyślny styl? Bardzo proszę o pomoc.


(Endriu2121) #2

Heh nie słyszałem o oficjalnej LEGALNEJ wersji Sp3 ,może tu tkwi szkopuł [-X


(Łukasz14) #3

Danonek87 , nie ma jeszcze polskiej wersji SP3 do XP... Więc musisałeś zainstalować SP3 ENG na polski system... :roll:


(Karmazyn65) #4

Nawet gdybyś jakimś cudem miał polską wersję SP3 RTM , bo fizycznie już jest, to musisz jeszcze raz zając się biblioteką uxtheme.dll.

Tym nie mniej, sądzę, że jest tak, jak napisał Lords21.


(Kozza) #5

Legalna jest już na MSDN. Nie instalowałeś wcześniej żadnych uxpatch ? Bo prawdopodobnie on jest winowajcą, tzn nie działa jeszcze z SP3


(slawex1983) #6

Musisz poczekać na patch do skórek. To samo było przy pierwszym i drugim Service Packu. Style nie chciały działać bez programów typu StyleXP, TuneUp Utilities lub właśnie patchowania.


(Emilmlo) #7

Wpisz w google uxtheme.dll+SP3 może znajdziesz na to lekarstwo aby dograne style działały, na jednej stronie widziałem że jest wersja tego patha do SP3 tylko nie pamiętam co to za strona była.


(VPN) #8

Dołączę się do tematu. Również zainstalowałem SP3 i poszukuję rozwiązania problemu. Według tej instrukcji: http://pl.youtube.com/watch?v=PeAOI3LF31s pobrałem plik uxtheme.dll dla stabilnego SP3, ale po angielsku. Czy mogę podmienić oryginalny plik z polskiej wersji językowej na ten zmodyfikowany angielski, czy muszę czekać na polski?


(Karmazyn65) #9

Możesz na ten angielski.


(VPN) #10

Faktycznie, wszystko działa, znów kompozycje są odblokowane :slight_smile: