[WinXP]Thunderbird i Outlook nie wysyłają poczty?

Problem tak jak w tytule… Nie mogę wysłać poczty (mam konto na wp.pl). Nie daje rady ani Outlook 2003, ani Thundrbird, ani Outlook Express. Zaden z nich nie wysyła poczty, tylko odbierają. Jak zaloguję się na stronie wp do poczty to wysyła bez problemów. Wcześniej nie miałem takich problemów…

W czym tkwi problem???

A masz poprawnie skonfigurowane?

Antywirus niczego nie blokuje?

Programy są poprawnie skonfigurowane. To znaczy wcześniej wszystko grało, nic nie zmieniałem i nagle pojawił się ten problem z wysyłaniem

Przeglądałem ustawienia, ale jest ok.

Antiwirus tak samo, czyli nie zmieniałem jego ustawień.

Po nieudanej próbie wysyłania pojawia się komunikat Outlooka o błędzie 0x80042109 i że nie program nie może się połączyć z serwerem poczty wychodzącej smtp.

Zobacz tu: http://www.outlook.pl/forum/viewtopic.php?t=839 (patrz: ostatnie posty)

Witam! Mam Podobny problem na Viście. Żaden z programów do poczty nie chce wysyłać maili. Poczta przychodzi bez problemu. Korzystam z Thunderbirda, maila mam na wp, mam też avasta 4.8 i początkowo myślałam że to jego wina, ale gdy go odinstalowałam to Thunerbird w ogóle nie chciał uzyskać połączenia. Chyba któryś z programów zablokował mi port 25 który obsługuje smtp. Jak wpisuję w wierszu poleceń telnet smtp.wp.pl to nie wyskakuje że nie mam połączenia.

Może ktoś z Was mi pomoże??