Winy router czy ISP- rozłącza internet

Mam od kwietnia problemy z internetem. Zacznę od początku. Internet miałem podłączony 27.02.2009, przez dwa tygodnie było ok, potem router zaczął tracić synchronizacje. Teraz potrafi tak zrobić kilka razy dziennie (przestaje świecić dioda DSL i Internet, za chwile się podłącza i działa dalej). Od tego czasu dzwoniłem wielokrotnie do Netii. Za pierwszym razem konsultant coś poklikał i było ok. Przez tydzień. Dzwonię jeszcze raz. Znów coś przestawił i w ciągu pół godziny nie miałem neta bodaj z sześć razy. Dzonię jeszcze raz. Gostek naprawił i działało dwa tygodnie. I tak musze dzownić co jakiś czas i się prosić żeby przestawili. W połowie maja przyszedł do mnie “technik”, który stwierdził, że winny rozłączaniu jest switch w drugiej sieci LAN (na innych kartach sieciowych). Ręce mi opadły, ale coś przestawił, działało. Czasami coś rozłączyło ale ok. Dzisiaj znów. Rozłącza jak głupie. Od rana chyba z pięć razy. Co więcej po ostatnim rozłączeniu (tak z głupot) sprawdziłem jak mi się router zsynchronizował. I tu byłem bardzo ciężko zdziwiony. Z ok. 4959 Kbps, które mam normalnie, zrobiło się 496 Kbps. Po wyłączeniu i włączeniu routera wszystki wróciło do normy. Upload się nie zmieniał. Router to Linksys WAG54GS. Wcześniej (na początku swojej kariery na moim biurku) miał takie odpały, że po przekierowaniu np. portu 28960 i włączeniu na nim obojętnie jakiej aplikacji, router zmulał. Na modemie ethernetowym znajomego mam to samo tylko z mniejszą częstotliwością rozłączania.

Pozdrawiam

Ja bym spróbował upgrade FIRMWARE routera.

http://www.linksysbycisco.com/US/en/support/WAG54GS

patrz tematy na forum linksysa:

http://forums.linksys.com/linksys/board … age.id=360

W którym aneksie pracuje modem?? A czy B

Sprawdź poprawność ustawień VPI, VCI.

Jaką masz wykupioną prędkość internetu, margines szumu i tłumienie sygnału na Lini (podawane w dB)

Firmware mam najnowszy (V1.01.03). Teraz w ogóle niema internetu. Muszę pisać z innego :confused: Konsultant z netii sam był ciężko zdziwiony jak zobaczył parametry a ja mu mówiłem, że internetu dalej nie ma. Na modemie jest to samo. Tylko, że się podłącza i nie działają jakby DNS-y. Wpisałem inne. Netii tepsy openDNS. Nic. Mam takie coś że na WAG54GS dioda internet świeci się na czerwono.

Annex A

VPI 8

VCI 35

Czyli tak jak powinno być.

Parametry

SNR Margin : 33.9 13.3 db (Przed ostatnim rozłączeniem było 12,6 13,3 db)

Line Attenuation: 15.0 12.0 db (bez zmian)

Data Rate : 4960 637 kbps

Wykupione 4Mbit.

A może po prostu router jest uwalony i szukamy dziury w niczym. Czy próbowałeś na jakimś pożyczonym sprzęcie? Co zmieniali “technicy” z netii, coś u ciebie , czy we własnej infrastrukturze???

Czy internet z NETII idzie od ciebie po lini TP czy bezpośrednio liniom NETII??

Spróbuj ustawień:

Dane dla lini telefonicznych TPsa [bitStream]

Enkapsulacja PPPoA (over ATM) VcMUX

VPI 0

VCI 35

ATM class UBR

Serwery DNS dla wszystkich usług Netii

* Podstawowy (Primary) DNS: 213.241.79.38

* Zapasowy (Secondary) DNS: 213.241.79.37

* Zapasowy (Secondary) DNS: 83.238.255.76

możesz sprubować.

Jeśli chodzi o netie to po lini TP są inne ustawienia niż po lini NETI.

Jeśli chodzi o synchronizacje to parametry masz w porządku ale przy niewłaściwych ustawieniach łącze będzie pływać i się rozłączać.

Internet na lini Netii. Specjalnie ciągli kabel z puszki. Na pożyczonym sprzęcie też nie działa. Ale mamy awarię w całym mieście więc nie dziwię się czemu nie ma neta. Tylko nie chodzi mi o tą teraźniejszą awarię a bardziej o to co się działo wcześniej. Na modemie prawie nie rozłączało, a na routerze dużo częściej (nie licząc raz na 24h przy zmianie IP). Technicy zmieniali parametry. Cokolwiek to u nich znaczy. I najlepsze jest to że router śmigał co najmniej tydzień bez rozłączania i potem znów zaczynał. Nie ukrywam, że chodzi 24/7 i przeważnie ma coś do roboty.